Перемога в дербі гірників

12 лютого 2022 р.

|

12 лютого «оранжево-чорні» провели контрольний матч із карагандинським «Шахтарем»

Цей спаринг став четвертим для донеччан нинішньої зими та дебютним на другому етапі зборів. У стартовому складі Роберто Де Дзербі випробував нові поєднання: в обороні від перших хвилин вийшли Вінісіус, Бондар, Матвієнко та Ісмаїлі, а за атаку відповідав українсько-бразильський квартет – Судаков, Мудрик, Нерес і Педріньйо.

Мудрик заробив, Нерес забив

Уже в дебюті «оранжево-чорні» створили кілька перспективних моментів: Мудрик ледь не замкнув подачу Тобіаса, проте суперник випередив вінгера й вибив м'яч на кутовий. Відразу Бондар пробивав головою після подачі корнера – вище. Карагандинці відповіли небезпечним стандартом, але Граф і Каньяс завдати удару не змогли. У середині тайму воротам казахстанців загрожували бразильці: Майкон з лінії штрафного пробив трохи неточно, а Ісмаїлі своїм пострілом струсонув поперечину. Відкрити рахунок вдалося на 35-й хвилині: Мудрик увірвався до штрафного й після зіткнення з воротарем заробив пенальті, а Давід Нерес із позначки розвів Шацького і м'яч по різних кутах – 1:0. Одразу міг відзначитись і сам Мудрик, однак після комбінації Судакова та Педріньйо пробив повз дальню стійку.

Обмін голами

У перерві Роберто Де Дзербі здійснив серію замін, випустивши на поле Пятова, Коноплю, Вітао, Степаненка і Тете. Друга половина стартувала в спокійнішому темпі, й гольових нагод було не надто багато. Досмагамбетов не зумів влучити в площину з вигідної позиції, натомість удар Нереса у відповідь з лінії штрафного голкіпер не без проблем потягнув з нижнього кута. Слідом Шацький і захисник не дозволили забити Мудрику, а Матвієнко заблокував спробу Ковталюка. У середині тайму в донеччан з'явились ще троє свіжих виконавців: один з них – 18-річний захисник Мар'ян Фарина, який уперше зіграв за першу команду. Юніор ледь одразу ж не забив і дебютний гол, однак удар з-за меж штрафного пройшов за сантиметри від штанги. А на 77-й хвилині карагандинці зрівняли: Маляров завершив атаку партнерів. Та зрештою перемога в дербі дісталась українцям. Якщо спроба Мудрика зі штрафного та удар Бондаренка пройшли поруч із воротами, то на 90-й хвилині Юхим Конопля відгукнувся на пас Вітао, прокинув м'яч ближче до воріт і точно відправив його в дальній кут!

2:1 – перемога донецького «Шахтаря» над «гірниками» з Караганди. Наступний спаринг підопічні Роберто Де Дзербі проведуть у вівторок, 15 лютого, з «Маріуполем».

«Шахтар» (Донецьк) – «Шахтар» (Караганда) – 2:1 (1:0)