Перемога в спарингу

18 лютого 2022 р.

|

18 лютого «Шахтар» провів контрольний матч із віцечемпіоном Казахстану «Астаною»

У стартовому складі «гірників» відзначимо появу захисників Вінісіуса й Вітао (при цьому Додо розпочав матч на лівому фланзі оборони), у центрі поля діяла зв'язка Степаненка та Майкона, а в атаці від перших хвилин вийшли Мудрик і Судаков.

Швидкий гол

Підопічні Роберто Де Дзербі вступили до поєдинку без розгойдування і вже на 2-й хвилині відкрили рахунок: Анатолій Трубін довгою передачею відрізав захисників «Астани» й вивів до воріт суперника Михайла Мудрика, який упевнено переграв голкіпера – 1:0. Казахстанці відповіли двома небезпечними штрафними: перший удар Томасова потягнув Трубін, другий прийняв на себе Майкон. Одразу ж підключення до атаки Додо завершується взяттям воріт, однак арбітр фіксує офсайд. Удар Судакова відбиває Мілошевич, а добивання Степаненка проходить над поперечиною. Не залишився без роботи й Трубін, який узяв черговий постріл Томасова та перервав гострий простріл Манзорро. Обмін моментами тривав до кінця тайму: Поляков виніс м'яч з лінії після удару Тете головою, а ще з однією спробою бразильця впорався кіпер. Найкращий шанс подвоїти рахунок мав Додо, удар якого Мілошевич перевів у поперечину.

Розгромний кінець

У перерві в донеччан сталися дві заміни: на полі з'явились Андрій Пятов і Давід Нерес. Уже в дебюті другої половини команди знов обмінялися гольовими нагодами: Майкон відшукав на куті воротарського Додо, той викотив на Мораеса, проте захисники завадили Жуніору пробити, за казахстанців відповів Брайан – удар виявився неточним. Після цього суперники взяли паузу, і близько пів години основні події розгорталися в центрі поля. Запам'ятався хіба що постріл Матвієнка – над поперечиною. Брак гостроти було з лишком компенсовано наприкінці матчу. На 89-й хвилині Тете отримує м'яч у штрафному й другим дотиком влучає саме в дальній кут – 2:0. А в наступній атаці автор асиста Давід Нерес відзначається сам: обробивши закидання від Майкона, бразильський новачок пішов від захисників і був влучним!

3:0 – «Шахтар» у контрольному матчі перемагає «Астану». 19 лютого в заключному спарингу турецьких зборів підопічні Роберто Де Дзербі гратимуть з латвійською «Ригою».

«Шахтар» (Донецьк) – «Астана» (Нур-Султан) – 3:0 (1:0)