Переможний початок року

24 січня 2022 р.

|

У першому контрольному матчі 2022 року «Шахтар» зустрічався з австрійським «Вольфсбергером»

У цьому спарингу Роберто Де Дзербі задіяв майже всіх футболістів, зігравши по тайму різними складами. У старті місце у воротах зайняв Трубін, пару центральних захисників утворили Матвієнко й Марлон, на флангах оборони вийшли Додо та Ісмаїлі, в опорній зоні – Степаненко з Майконом, за атаку відповідали Патрік, Мудрик, Педріньйо та Давід Нерес, для якого це був дебютний вихід у футболці «гірників».

У пошуках ігрового ритму

Початок поєдинку проходив з невеликою ігровою перевагою «оранжево-чорних». Першого удару в матчі після комбінації з Патріком завдав Михайло Мудрик, однак голкіпер австрійців був надійним. Суперник відповів своїм моментом – Трубін потягнув постріл Тафернера з кута воротарського. Непогані нагоди мали «гірники» в середині тайму: у першому епізоді Лочошвілі в підкаті завадив пробити Патріку, а в другому Мудрик обіграв захисника та кіпера, проте не зумів уразити ціль. Натомість футболісти «Вольфсбергера» своїм шансом скористались, і на 37-й хвилині після серії навісів до штрафного Лочошвілі, зігравши на добиванні, відкрив рахунок. Незадовго до перерви Мудрик двічі загострював проходами флангом, але обидва його простріли на Педріньйо блокували захисники.

Перемога на характері

На другу половину Де Дзербі цілковито змінив склад, випустивши багато молодих гравців, а також досвідчених Пятова й Мораеса. Відзначимо появу на правому фланзі захисту новачка Вінісіуса Тобіаса. «Шахтар» далі діяв у властивому йому стилі – з довгим контролем м'яча та багатоходовими комбінаціями. Одна з них ледь не забезпечила результат уже на перших хвилинах: Судаков розігнав атаку, Фернандо продовжив далі, а Мораес завершив ударом у ближній кут – голкіпер перевів м'яч на кутовий. Ще один момент для Жуніора створив Тете, проте знов австрійців урятував Скубль. Та зрештою «гірники» змогли конвертувати свою перевагу в гол. Спочатку голкіпер здійснив черговий сейв, відбивши постріл Маркоса Антоніо, однак на 76-й хвилині й він не допоміг, коли Мораес забрав захисника, Вінісіус Тобіас покотив у центр штрафного, а Георгій Судаков забив перший м'яч «Шахтаря» у новому році! Не минуло й п'яти хвилин, як «оранжево-чорні» вже були попереду. І знову гол прийшов із правого флангу Тобіаса: Вінісіус виконав навіс, Фернандо скинув під удар, а Жуніор Мораес був влучним – 2:1. Зміцнити перевагу вдалося на 87-й хвилині: з передачі Маркоса відзначився Тете. А крапку в матчі поставив Мораес, який після подачі Корнієнка з кутового п'ятою переправив м'яч у дальній кут.

4:1 – «Шахтар» розпочав ігрову програму турецьких зборів з перемоги над «Вольфсбергером». Попереду в підопічних Роберто Де Дзербі вихідний і два тренувальні дні, а наступний спаринг «гірники» проведуть у п'ятницю, 28 січня, з білоруським «Шахтарем» (Солігорськ).

«Шахтар» (Донецьк) – «Вольфсбергер» (Вольфсберг) – 4:1 (0:1)

Белек, Regnum Sport Center

Голи: 0:1 Лочошвілі (37), 1:1 Судаков (76), 2:1 Мораес (80), 3:1 Тете (87), 4:1 Мораес (89)

«Шахтар», 1-й тайм: Трубін, Додо, Марлон, Матвієнко, Ісмаїлі, Степаненко (к), Майкон, Нерес, Патрік, Мудрик, Педріньйо

«Шахтар», 2-й тайм: Пятов (к), Вінісіус Тобіас, Вітао, Бондар, Корнієнко, Маркос Антоніо, Бондаренко, Тете, Судаков, Фернандо, Мораес

Докладна інформація та фото – у матч-центрі.