Shakhtar Global Tour

26 липня 2022 р.

|

26 липня «Шахтар» провів благодійний матч з «Аяксом»

Зустріч на стадіоні чемпіона Нідерландів «Йоган Кройф Арена» проходила в межах Shakhtar Global Tour for Peace. Гравці «Шахтаря» вийшли на поле з прапорами України та у футболках із назвами міст-героїв, які постраждали через напад Росії. Перед початком матчу пролунав Гімн України, а команди вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв війни.

У стартовому складі «гірників» Ігор Йовічевіч довірив місце юному захиснику Едуарду Козіку та Артему Бондаренко, який повернувся після мікротравми, на флангах атаки вийшли Олексій Кащук і Михайло Мудрик, а роль центрфорварда виконував Андрій Тотовицький.

Гольовий забіг Мудрика

Від перших хвилин команди демонстрували активний футбол, практично відмовившись контролю м’яча в центрі поля. У дебюті кілька разів після небезпечних ударів амстердамців врятував Анатолій Трубін. «Оранжево-чорні» відповіли на це своїми моментами у швидких випадах: спочатку Мудрик шикарним пасом відрізав усю лінію захисту господарів і вивів на ворота Кащука, але того на мить випередив голкіпер, а потім Тотовицький з подачі Степаненка бив головою – Пасвеєр і тут був надійний. Однак на 33-й хвилині «Шахтарю» вдалося відкрити рахунок: Степаненко відпасував на Михайла Мудрика, який зробив ривок із центру поля до штрафного майданчика, пішов від опонента і влучно пробив у ближній кут – 0:1. Амстердамці відігралися під завісу тайму: після навісу в штрафний майданчик та скидання від партнера Тадич буквально з метра переправив м’яч у сітку.

Досвід для молоді

У перерві тренерський штаб «гірників» зробив 9 замін: на поле вийшли Пятов, Кирюханцев, Стасюк, Вакула, Чех, Очеретько, Джурасек, Топалов, Кулаков. Трохи згодом з’явилися юні центрбеки Удод й Савченко. Початок другої половини пройшов з перевагою господарів, які вже на старті після кутового пробили у штангу, а потім Пятов потягнув удар Ентоні. У атаці у відповідь Очеретько класно прийняв м’яч у штрафному майданчику, але розвернутися йому не дали, а падіння Джурасека залишилося без уваги арбітра. Відразу ще раз урятував Андрій Пятов, витягнувши м’яч із дев’ятки після удару Бергейса. Однак на 73-й хвилині в затяжній атаці «Аякс» все ж таки забив другий гол: після подачі з кутового Пятов зіграв на виході і вибив м’яч, проте Бергейс ударом із півкола вразив ціль. А на 85-й хвилині амстердамці оформили остаточний рахунок, коли пресингом відібрали м’яч, і Кудус з лінії штрафного майданчика пробив під дальню штангу. 1:3 – «Шахтар» поступається в спарингу «Аяксу».

30 липня підопічні Ігора Йовічевіча проведуть благодійний матч Shakhtar Global Tour for Peace з іще одним представником Ередівізі – «Утрехтом».

«Аякс» (Амстердам) – «Шахтар» (Донецьк) – 3:1 (1:1)