Shakhtar Global Tour: Утрехт – Шахтар – 2:2

30 липня 2022 р.

|

30 липня «Шахтар» провів благодійний матч з «Утрехтом»

Матч проходив у межах Shakhtar Global Tour for Peace. Кошти від реалізації квитків і реклами спрямують на придбання всього необхідного для захисників України, українських громадян та дітей, які постраждали від війни.

Гравці «Шахтаря» за традицією вийшли на поле із прапорами України, а перед початком зустрічі на стадіоні виконали Гімн України й ушанували хвилиною мовчання пам’ять жертв війни. Зауважимо, що «Утрехт» надав квитки для 2 000 українських біженців.

У стартовому складі «гірників» Ігор Йовічевіч зробив лише дві перестановки порівняно з попередньою грою: до центру оборони після мікротравми повернувся Микола Матвієнко, а в ролі форварда діяв Даниїл Сікан.

Різні половини одного тайму

Початок зустрічі пройшов з перевагою «Утрехта», який від перших хвилин накрив штрафний майданчик донеччан фланговими навісами й прострілами: один із кросів на 7-й хвилині завершився гольовим ударом Редана – 1:0. Господарі продовжували тиск і особливо активними були в пресингу. Можливість збільшити рахунок не реалізував Бут, а в одному з епізодів врятував сейв Анатолія Трубіна. Перехопити ініціативу футболістам «Шахтаря» вдалося ближче до середини тайму, а слідом за контролем центру поля були й гольові моменти. Бондаренко з лінії штрафного майданчика пробив у руки голкіперу, а потім захисники не дозволили завдати удару Кащуку. Однак на 41-й хвилині «гірники» все ж таки забили: Кащук і Конопля розігнали атаку правим краєм, Юхим прострілив у центр штрафного майданчика, Сікан у дотик скинув під удар Артему Бондаренку, який поклав м’яч під ліву стійку – 1:1.

По голу в чужі та власні ворота

У перерві тренерський штаб гостей цілком змінив склад: дебютував у міжсезоння за «оранжево-чорних» Богдан Михайліченко, після тривалого відновлення повернувся до гри Сергій Кривцов. Стартувала друга половина з гола «Шахтаря»: на 47-й хвилині Нідерланди впоралися з прострілом Михайліченка, проте Вакула подав у штрафний майданчик другим темпом, а Дмитро Криськів, підробивши м’яч грудьми, з льоту пробив у нижній кут – 1:2. Пропущений м’яч змусив утрехтців активізуватися, і спочатку Саньян потужним ударом влучив у сітку із зовнішнього боку, а на 65-й хвилині після флангового прострілу м’яч рикошетом від Кривцова залетів до воріт «гірників». Слідом міг відзначитися Дувікас, проте пробив за кілька сантиметрів вище поперечини. Господарі продовжували діяти через високий агресивний пресинг, а донеччани більше грали за рахунок вертикальних передач уперед, де за м’яч чіплялися Кулаков і Вакула. Саме їхня комбінація призвела до гострого прострілу на лінію воротарського, та першим на м’ячі опинився голкіпер нідерландців. Наприкінці зустрічі суперники ще раз обмінялися моментами – удар Махі взяв Шевченко, а Кулакову забракло зовсім трохи, аби замкнути пас Топалова.

2:2 – «Шахтар» грає внічию з «Утрехтом». Цим спарингом «гірники» завершили перший етап підготовки до сезону. Попереду в команди вихідні та другий тренувальний збір.

7 серпня підопічні Ігора Йовічевіча проведуть благодійний матч Shakhtar Global Tour for Peace з італійською «Ромою». Зустріч відбудеться в Римі на «Стадіо Олімпіко» й розпочнеться о 21:45.

«Утрехт» (Утрехт) – «Шахтар» (Донецьк) – 2:2 (1:1)

Утрехт, «Галгенвард»

Голи: 1:0 Редан (7), 1:1 Бондаренко (41), 1:2 Криськів (48), 2:2 Кривцов (65, а/г)

«Шахтар»: Трубін (Шевченко, 46), Конопля (Стасюк, 46), Бондар (Козік, 46), Матвієнко (Кривцов, 46), Корнієнко (Михайліченко, 46), Степаненко (к) (Тотовицький, 46), Бондаренко (Криськів, 46), Судаков (Топалов, 46), Кащук (Очеретько, 46), Мудрик (Вакула, 46), Сікан (Кулаков, 46)