Легенда України: Андрій Пятов прощається зі збірною

12 червня 2022 р.

|

FCSD | Getty Images

Голкіпер «Шахтаря» та національної збірної України оголосив про завершення міжнародної кар’єри

Протягом 15 років виступів у складі національної збірної України Андрій Пятов зіграв 102 матчі (24 з них – як капітан команди).

Як усе починалося

Дебют Пятова за головну збірну відбувся 22 серпня 2007 року в товариському матчі з Узбекистаном. 23-річний голкіпер відіграв поєдинок, а Україна перемогла з рахунком 2:1. Першою офіційною для Андрія стала зустріч групового етапу відбору Євро-2008 із Фарерськими островами восени того ж року. Підсумок – 5:0, і це перший сухий матч воротаря за національну команду.

Світові форуми

Андрій Пятов брав участь у 4 великих міжнародних турнірах. 2006 року він у складі збірної України вирушив на чемпіонат світу в Німеччині. Команда тоді досягла історичного успіху (вийшла в 1/4 фіналу), проте молодий голкіпер був третім в обоймі і на полі не виходив. Натомість уже на чемпіонаті Європи 2012 року, який проходив в Україні й Польщі, Пятов був основним воротарем та відіграв усі 3 матчі групового етапу. Номером один Андрій був і на Євро-2016, де на його рахунку також усі 270 ігрових хвилин. А ще на тому форумі він лідирував за кількістю сейвів на груповій стадії. Як основний кіпер Пятов пройшов і всю відбіркову кампанію до Євро-2020, але на самому турнірі поступився місцем Георгію Бущану.

Рекорди й досягнення

Андрій Пятов – рекордсмен серед воротарів за кількістю матчів у складі збірної України: від 2007 до 2022 року їх налічується 102. За цим показником він входить до топ-5 гравців за всю історію національної команди. Також йому належить абсолютне досягнення за кількістю поєдинків без пропущених м’ячів – 47. За Андрієм і найбільш тривала суха серія в історії збірної – 752 хвилини у 2013 році. Має голкіпер іще одне цікаве досягнення: від червня 2012 до листопада 2014 року він 28 матчів поспіль виходив у стартовому складі і провів їх без замін.

11 червня 2022 року, відігравши «на нуль» проти Вірменії (3:0), Андрій Пятов провів свій останній матч у складі національної збірної України.