Переможна крапка

23 листопада 2022 р.

|

У 15-му турі Прем’єр-ліги «Шахтар» приймав «Ворсклу»

Наставник «гірників» Ігор Йовічевіч зробив кілька перестановок у складі команди: праворуч в обороні вийшов Тейлор, ліворуч звично грав Михайліченко, у центрі діяла зв’язка Бондаря та Матвієнка. У середині поля розташувалися Степаненко, Судаков і Криськів, на флангах атаки – Очеретько й Мудрик, а позицію центрфорварда закривав Траоре.

Поєдинок стартував двома годинами пізніше наміченого часу через повітряну тривогу у Львівській області, спричинену масованими ракетними обстрілами території України з боку російських військ.

Перший гол Судакова

Початок зустрічі проходив з невеликою перевагою «оранжево-чорних», які намагалися через короткий пас розігрувати м’яч на чужій половині поля. Полтавці, що традиційно для команд Віктора Скрипника, були активними в пресингу та шукали свій шанс у швидких контратаках. І зрештою відкрити рахунок закономірно змогли господарі: на 27-й хвилині Мудрик на лівому кутку штрафного віддав на Георгія Судакова, той змістився до центру і відмінним ударом поклав м’яч під праву штангу (1:0). Це перший гол Судакова в сезоні, який він додав до своїх 6 асистів. А Михайло Мудрик оформив уже дев’яту гольову передачу. До кінця тайму команди намагалися змінити цифри, проте на перерву пішли за мінімальної переваги донеччан.

Трилер до останніх хвилин

Значно видовищнішою і результативнішою видалась друга половина матчу. Уже на 47-й хвилині футболісти «Шахтаря» подвоїли різницю в рахунку: Бондар віддав на Траоре, буркінієць прикрив м’яч корпусом і заграв Дмитра Криськіва, який у штрафному замахом прибрав захисника і покотив повз воротаря (2:0). Однак і «Ворскла» не збиралася здаватися: Сефері замикає подачу з правого флангу та відіграє один м’яч. Одразу ж «гірники» могли відновити гандикап, коли за фол на Степаненкові арбітр призначив пенальті, але несильний удар Траоре центром узяв кіпер гостей. А на 75-й хвилині полтавці остаточно повернулися до гри – Челядін ударом здалеку влучив у самісінький кут і зрівняв рахунок. «Оранжево-чорні» кинулися виривати перемогу й домоглися свого за п’ять хвилин до кінця гри. Після прострілу Тейлора м’яч влучив у руку гравця «Ворскли», і рефері з підказки VAR знову вказав на точку. Цього разу бити взявся Михайло Мудрик і потужним пострілом під поперечину не залишив шансів Різнику!

3:2 – «гірники» у яскравому та напруженому матчі виявилися сильнішими за «Ворсклу». Цим матчем «Шахтар» завершує першу частину сезону. На зимову перерву команда Ігора Йовічевіча йде на другій позиції в турнірній таблиці УПЛ, набравши 30 очок у 13 іграх. Чемпіонат бере паузу до березня 2023 року, а трохи раніше, у лютому, «оранжево-чорні» розпочнуть свій шлях у Лізі Європи УЄФА.

«Шахтар» (Донецьк) – «Ворскла» (Полтава) – 3:2 (1:0)

Львів, «Арена Львів», без глядачів

Голи: 1:0 Судаков (27), 2:0 Криськів (47), 2:1 Сефері (61), 2:2 Челядін (75), 3:2 Мудрик (86, пен.)

Нереалізований пенальті: Траоре (63, воротар)

«Шахтар»: Трубін, Тейлор, Бондар, Матвієнко, Михайліченко, Степаненко (к), Криськів, Судаков (Назарина, 89), Очеретько (Бондаренко, 79), Мудрик (Петряк, 90+2), Траоре (Сікан, 74)