Звіт про матч

2 листопада 2022 р.

|

У заключному, 6-му турі групового етапу Ліги чемпіонів «Шахтар» приймав «Лейпциг»

У цьому матчі вирішувалась доля другого місця й перепустки до плей-оф: для виходу до 1/8 фіналу ЛЧ «гірникам» (6 очок) потрібна була лише перемога, тоді як німецькій команді (9) достатньо було не програти.

Ігор Йовічевіч виставив на гру звичний для нинішньої єврокампанії склад: повернувся до старту правий захисник Юхим Конопля, а на позиції правого вінгера (за відсутності травмованих Зубкова та Шведа) вийшов Іван Петряк.

Мінімальна перевага гостей

Дебют поєдинку нагадував сценарій першої зустрічі суперників: «Лейпциг» одразу взяв м’яч під свій контроль і взявся планомірно тиснути на штрафний донеччан. Щоправда, цього разу саме «бики» змогли забити перший гол. Спочатку Трубін здійснив сейв, відбивши удар Вернера, а на 10-й хвилині в аналогічній ситуації (удар Вернера – порятунок Трубіна) м’яч відлетів до Нкунку, який розстріляв практично порожні ворота. До середини тайму «гірники» вирівняли гру й стали відповідати своїми атаками: арбітр не свиснув фол на Петряку за метр від штрафного і не призначив небезпечний стандарт, потім Траоре мало не встиг на відмінне закидання від Коноплі, а той-таки Петряк бив здалеку – м’яч пройшов поруч зі стійкою. У відповідь Собослаї вистрілив з дистанції – над поперечиною. Наприкінці тайму Траоре взяв гру на себе, пройшов кількох опонентів і віддав пас до штрафного, але Коноплі завадили пробити захисники німецької команди. А на останній хвилині Мудрик не зумів пробити з льоту після найгострішого прострілу з правого флангу.

Вечір не «оранжево-чорних»

Забити швидкий м’яч «Лейпцигу» вдалося й на початку другого тайму – тільки цього разу гол вийшов максимально нелогічним: на 50-й хвилині після навісу з флангу Сімакан головою «запалив свічку» у штрафному, м’яч опустився до лівої штанги, де Сілва проштовхнув його у ворота. Одразу ж міг збільшити рахунок Форсберг, але його потужний удар з-під поперечини потягнув Трубін. Шанс скоротити різницю мав Траоре, що тікав сам на сам і, як здалося, був збитий у штрафному, проте арбітр після підказки VAR зафіксував офсайд. Ігор Йовічевіч вирішив освіжити команду замінами, випустивши Лукаса Тейлора, Невена Джурасека та Данила Сікана. Однак у цей самий час німці забили ще двічі: спочатку Собослаї впевнено завершив контратаку гостей, а за кілька хвилин Ольмо пробив після розіграшу штрафного, і м’яч рикошетом від Бондаря залетів у дальній кут. Нагоду скрасити не найприємніший вечір мав Мудрик, але його меткий удар припав трохи вище хрестовини. Невдовзі на полі з’явились Андрій Тотовицький і Дмитро Криськів, для яких це був дебют у Лізі чемпіонів. За кілька секунд до фінального свистка стався останній момент у грі: Петряк виконав крос до штрафного, однак ані Джурасек, ані Тотовицький забити не змогли. 0:4 – «гірники» поступаються «Лейпцигу».

За підсумками групової стадії Ліги чемпіонів «Шахтар» із 6 очками посідає третє місце у своєму квартеті й тепер продовжить шлях у стикових матчах Ліги Європи. Жеребкування цієї стадії турніру відбудеться 7 листопада.

Попереду на «оранжево-чорних» чекає серія ігор чемпіонату України. Уже найближчої суботи, 5 листопада, підопічні Ігора Йовічевіча прийматимуть у Львові «Інгулець». Початок о 15:00.

«Шахтар» (Донецьк) – «Лейпциг» (Лейпциг) – 0:4 (0:1)