Хет-трик Сікана

1 жовтня 2022 р.

|

У 5-му турі чемпіонату України «Шахтар» зустрічався з «Металістом»

Команди вийшли на поле «Арени Львів» із прапорами України, а «гірники» були в спеціальних футболках – з фото героя-морпіха Михайла Діанова та на честь усіх захисників «Азовсталі», частина яких досі в полоні. Перед початком поєдинку пролунав національний Гімн, після чого хвилиною мовчання вшанували пам'ять жертв війни.

Головний тренер «оранжево-чорних» Ігор Йовічевіч випустив у стартовому складі 10 збірників, які долучилися до команди лише напередодні гри. Серед них – Данило Сікан, 3 голи якого допомогли молодіжній збірній вийти на Євро-2023.

Хет-трик Сікана та 3 асисти Мудрика

Донеччани від перших хвилин вели гру, потроху підбираючись до воріт суперника: спробу Зубкова блокував захисник, а удар Коноплі пройшов над поперечиною. Відкрити рахунок вдалося на 18-й хвилині, коли на подачу Мудрика з кутового відгукнувся Данило Сікан і головою переправив м'яч у ближній кут – 0:1. Розвинути успіх удалося на 30-й хвилині: партнери доставили м'яч Судакову, той покотив далі, а Сікан забив у порожні ворота – 0:2. «Оранжево-чорні» продовжували атакувати й до перерви відзначилися ще двічі. На 35-й хвилині Мудрик пасом з флангу знайшов у центрі штрафного Олександра Зубкова, який обробив м'яч і пробив кіпера – 0:3. А на 38-й хвилині Михайло Мудрик зробив свій третій асист (виконав навіс у район воротарського), а Данило Сікан знову точно пробив головою та оформив другий протягом тижня хет-трик – 0:4.

Дебют Назарини, перший гол Джурасека

У перерві Ігор Йовічевіч здійснив 2 заміни: за «Шахтар» дебютував новачок команди Єгор Назарина, який замінив капітана Тараса Степаненка, а замість Коноплі вийшов Лукас Тейлор. Початок другої половини видався спокійним з обох боків, а новий виток активності стався після серії замін у середині тайму. Лассіна Траоре, який вийшов на поле, на 72-й хвилині організував ще один гол гостей: форвард розігнав контратаку й сам завершив її ударом під ліву штангу – 0:5. Невдовзі буркінієць передачею знайшов у штрафному Бондаренка, проти якого господарі порушили правила: пенальті взявся виконувати Мудрик, але його удар у нижній кут потягнув Рибка. Наприкінці гри «Металіст» зміг провести гол престижу – Чідомере забив головою після навісу з корнера. Проте останнє слово в матчі лишилося за донеччанами, причому гол організували гравці, які з'явилися з лави – Мар'ян Швед з правого флангу доставив м'яч у центр штрафного, а Невен Джурасек з другої спроби пробив голкіпера.

6:1 – «Шахтар» повертається до сезону розгромною перемогою над «Металістом». 5 жовтня «гірники» проведуть третій матч групового етапу Ліги чемпіонів – підопічні Ігора Йовічевіча зіграють на виїзді з мадридським «Реалом». Початок о 22:00.

«Металіст» (Харків) – «Шахтар» (Донецьк) – 1:6 (0:4)

Львів, «Арена Львів», без глядачів

Голи: 0:1 Сікан (18), 0:2 Сікан (30), 0:3 Зубков (35), 0:4 Сікан (38), 0:5 Траоре (72), 1:5 Чідомере (88), 1:6 Джурасек (90+1)