Звіт про матч

14 вересня 2022 р.

|

У 2-му турі групового етапу Ліги чемпіонів «Шахтар» у Варшаві приймав «Селтік»

Перший домашній матч «гірників» на Стадіоні Війська Польського зібрав 20 697 глядачів. На трибунах було багато українців, у тому числі переселенців, які рятувалися в Польщі від війни.

Ігор Йовічевіч вирішив не вносити змін до «переможного» стартового складу, який тижнем раніше виходив у матчі з «Лейпцигом». У воротах – Трубін, на флангах оборони – Тейлор (праворуч) та Конопля (ліворуч), у центрі захисту – Бондар і Матвієнко. У центрі поля діяли Степаненко, Бондаренко й Судаков, на флангах атаки – герої першого туру Швед і Мудрик, а на позиції центрфорварда – Зубков.

Обмін голами до перерви

Початок матчу лишився за шотландцями, які створили кілька напівмоментів, а на 10-й хвилині відкрили рахунок: у контратаці лівим флангом Хатате пробив з гострого кута, і м'яч з невеликим рикошетом від Бондаренка залетів до сітки. «Гірники» відразу ж перехопили ініціативу, проте всі їхні спроби проникнути до штрафного гостей були безрезультатними аж до 29-ї хвилини: саме тоді Судаков запустив у прорив лівим краєм Михайла Мудрика, який утік сам на сам і ударом під поперечину зрівняв цифри – 1:1. Й одразу Швед з навісу Мудрика забиває другий м'яч, але гол не зараховано. Кінець тайму за моментами лишився за господарями: удар Зубкова заблокував захисник, а постріл Шведа під дальню штангу насилу потягнув Гарт.

З ударами, але без забитих м'ячів

Друга половина почалася з гольового шансу «кельтів»: Жота бив у кут – Трубін парирував. Загалом після перерви команди стали діяти значно обережніше, гострих епізодів біля воріт виникало не надто багато. У хід пішли удари здалеку: Швед відправив м'яч за сантиметри від штанги, а спроба Тернбулла пройшла над поперечиною. Обидва наставники зробили серію замін: у донеччан на поле вийшли Траоре й Петряк, а трохи згодом – Джурасек та Очеретько. Останній одразу ж відзначився небезпечним ударом, який припав у блок, а у відповідь Якумакіс із центру штрафного мало не влучив у дев'ятку. Заключні хвилини запам'яталися невеликим ушкодженням Тараса Степаненка, проте капітан дограв без заміни. 1:1 – «Шахтар» завершує внічию зустріч із «Селтіком».

У клубному футболі настає двотижнева перерва на матчі збірних. Наступний поєдинок «гірники» проведуть 1 жовтня в межах УПЛ із «Металістом». А в Лізі чемпіонів команда Ігора Йовічевіча зіграє 5 жовтня в Мадриді з «Реалом».

«Шахтар» (Донецьк) – «Селтік» (Глазго) – 1:1 (1:1)