Вольова перемога

28 квітня 2023 р.

|

У поєдинку 23-го туру УПЛ «Шахтар» зустрічався з «Колосом»

Наставник «гірників» Ігор Йовічевіч зробив кілька корективів у стартовому складі порівняно з попередньою грою: Гочолеішвілі та Михайліченко повернулися на фланги оборони, у центрі захисту діяли Бондар і Матвієнко, а на позиції правого вінгера від перших хвилин вийшов Мар’ян Швед.

Обмаль моментів та один гол до перерви

Матч розпочався з володіння «Шахтаря», і перший момент створили гості: Степаненко пробив з радіуса штрафного, але голкіпер потягнув м’яч з лівого кута. Утім відкрити рахунок з першого ж удару вдалося саме ковалівцям. На 13-й хвилині після навісу зі штрафного Чоботенко скинув м’яч у район воротарського, а Павло Оріховський без перешкод вразив ціль. Природно, що «гірники» активніше пішли в атаку, і от уже Лисенко ледь не зрізав м’яч у власні ворота після подачі Шведа з кутового, а Михайліченко ударом головою завершував крос Бондаренка, проте трохи не влучив у площину. Спробами здалеку відзначилися Судаков і Степаненко – теж безрезультатно. Наприкінці тайму ще один момент мали господарі: Лисенко потужно пробив з-за меж штрафного у ближній кут – Трубін не без проблем упорався з м’ячем.

Швидкий камбек і переможний результат

Між таймами Ігор Йовічевіч зробив дві заміни, випустивши на поле Олександра Зубкова та Юхима Коноплю. І одразу по перерві гра повністю змінилася. У дебюті другої половини Зубков пасував у штрафний на Траоре, і м’яч влучив у руку Чоботенку – пенальті потужним ударом у правий нижній кут реалізував Артем Бондаренко, зрівнявши рахунок. А вже за п’ять хвилин молодий півзахисник додав до гола ще й асист: віддав чудову передачу до воротарського, де Лассіна Траоре позиційно переграв опонента і пробив Волинця – 1:2. «Оранжево-чорні» на емоціях продовжували тиснути: удар Шведа кіпер перевів на кутовий, Судаков з іншого корнера виконав «сухий лист» під ближню стійку – Волинець зреагував, Бондаренко розрізним пасом вивів Зубкова сам на сам, але ще раз ковалівців врятував воротар. Тренерський штаб донеччан додав свіжості нападу, кинувши в бій Тотовицького, Келсі й Топалова, і вихід юного венесуельця знову став результативним. На 80-й хвилині після подачі з кутового Бондаренко пробив у дальню штангу, а Кевін Келсі вдало зіграв на добиванні – 1:3. Слідом міг забивати Зубков, однак після скидання Келсі не поцілив із центра штрафного. У відповідь гарну нагоду мав Гусол, проте обидві його спроби відбив Трубін. Небезпечним був постріл Мілька – на заваді м’ячу став блок Степаненка.

3:1 – «Шахтар» знову перемагає на характері, за тайм здолавши «Колос», і продовжує лідирувати в УПЛ з 56 очками.

Наступний матч «гірники» проведуть у середу, 3 травня, з «Минаєм». Гра відбудеться на полі закарпатців і розпочнеться о 13:00.

«Колос» (Ковалівка) – «Шахтар» (Донецьк) – 1:3 (1:0)

Ковалівка, «Колос», без глядачів

Голи: 1:0 Оріховський (13), 1:1 Бондаренко (47, пен.), 1:2 Траоре (52), 1:3 Келсі (80)