Звіт про матч

2 квітня 2023 р.

|

У 19-му турі УПЛ «Шахтар» в Одесі грав із «Чорноморцем»

У стартовому складі «гірників» вийшли Георгій Гочолеішвілі на позиції правого вінгера, Єгор Назарина в опорній зоні та Лассіна Траоре в ролі центрфорварда.

Результативний дебют матчу

Зустріч розпочалася з надзвичайно швидкого гола: на 21-й секунді Бондаренко вивів на ударну позицію Дмитра Криськіва, який з лівого краю штрафного поклав м'яч у дальню дев’ятку – 0:1. Утім, одесити швидко відігралися: на 9-й хвилині арбітр після підказки VAR зафіксував гру рукою Назарини в карній зоні й призначив пенальті, що реалізував Ілля Путря. «Оранжево-чорні» не знітилися і продовжили атакувати. Дві непогані нагоди мав Судаков – спочатку пробив над поперечиною, а потім із близької відстані влучив у кіпера. Чудовий момент мав Траоре, якому Бондаренко викотив на порожні ворота, але буркінієць примудрився ударити повз ціль. І все ж на 19-й хвилині донеччани вдруге вийшли вперед: Георгій Гочолеішвілі відважився на дальній постріл з правого кута штрафного, і м’яч рикошетом від захисника господарів залетів у ворота – 1:2, і це дебютний гол грузинського новачка за «Шахтар». У середині тайму гра трохи заспокоїлася і гостроти поменшало, але незадовго до перерви «Чорноморець» знайшов свій шанс: на 41-й хвилині після навісу з кутового Салюк із меж воротарського заштовхав м’яч у сітку. У компенсований час міг відзначитися Судаков, однак його удар зі штрафного потягнув Непогодов.

Безгольовий тайм й підсумкова нічия

Від старту другої половини футболісти «Шахтар» знову активно пішли вперед: Траоре ударом через себе переправив м’яч на Криськіва, але той пробив над поперечиною, слідом Лассіна виконав скидання на Судакова – удар Георгія взяв голкіпер, а потім уже сам буркінієць завершував простріл Коноплі – знову виручив Непогодов. Одесити глибше сідали в оборону, а донеччани увімкнули агресивний пресинг. Аби тримати темп, Ігор Йовічевіч освіжив команду замінами, випустивши Сікана й Топалова, а трохи пізніше – Джурасека та Келсі. Спробами здалеку відзначилися Назарина (блок захисника) та Матвієнко (повз ворота). Одесити відповіли контратакою із виходом Алефіренка по центру – Трубін урятував донеччан. На останніх хвилинах мав нагоду Джурасек, але з подачі Бондаря головою пробив у руки воротареві. 2:2 – «Шахтар» та «Чорноморець» грають внічию.

У наступному турі 8 квітня «гірники» гратимуть в Ужгороді з «Металістом». Матч розпочнеться о 14:00.

«Чорноморець» (Одеса) – «Шахтар» (Донецьк) – 2:2 (2:2)

Одеса, «Чорноморець», без глядачів

Голи: 0:1 Криськів (1), 1:1 Путря (9, пен.), 1:2 Гочолеішвілі (19), 2:2 Салюк (41)

«Шахтар»: Трубін, Конопля, Бондар, Матвієнко (к), Михайліченко, Назарина, Бондаренко (Келсі, 82), Судаков (Джурасек, 82), Гочолеішвілі (Топалов, 73), Криськів, Траоре (Сікан, 73)