Три очки в Ужгороді

8 квітня 2023 р.

|

У 20-му турі УПЛ «Шахтар» приймав в Ужгороді «Металіст»

Головний тренер «гірників» Ігор Йовічевіч зробив певні корективи в стартовому складі порівняно з попередньою грою. Гочолеішвілі знову грав правого захисника, у центрі оборони діяли Бондар та Ракіцький, а ліворуч – Матвієнко. Повернувся до складу капітан Степаненко, поруч з яким вийшли Джурасек та Бондаренко, на флангах атаки розташувалися Судаков і Криськів, на позиції центрфорварда – Сікан.

Ігрова перевага і нереалізовані моменти

Уже в дебюті поєдинку найкращий бомбардир «оранжево-чорних» у цьому чемпіонаті мав чудовий шанс відзначитися – Криськів вивів Сікана на ворота по центру, Данило пробив у правий кут, але голкіпер дотягнувся і перевів м’яч у стійку. Після заробленого кутового бив головою Степаненко – трохи невлучно. Донеччани атакували майже безперервно: непогану нагоду мав Джурасек, але не зважився на удар з кута воротарського, а прострелив на Сікана, який недотягнувся до м’яча. Харків’яни відповіли пострілом Бойчука здалеку – повз площину воріт. Від середини тайму темп гри знизили регулярні зіткнення, що призвели до жовтих карток в обидві сторони, а також травми Невена Джурасека, якого на 40-й хвилині замінив Олег Очеретько. Відкривати рахунок «гірники» могли на останніх хвилинах до перерви: Гочолеішвілі класно пробив з лівої ноги, але влучив у хрестовину, від якої м’яч рикошетом ледь не залетів до сітки – голкіпер вибив його вже з лінії воріт. А за мить мав забивати Криськів, проте на його удар упритул знову неймовірним чином зреагував Єрмолов.

Переможний гол Бондаренка

На старті другої половини донеччани віддали ініціативу супернику, аби отримати більше вільного простору для швидких атак, при цьому не втрачаючи контролю за ситуацією на полі. Щоби додати динаміки, Ігор Йовічевіч здійснив дві заміни, випустивши Траоре й Топалова. Гарний момент мав Очеретько, який після кросу Гочолеішвілі бив з льоту, – кіпер перевів на кутовий. І саме після цього корнера на 64-й хвилині «оранжево-чорні» зуміли забити: тривалий розіграш на лівому фланзі завершився витонченою подачею Судакова до центру штрафного, де Артем Бондаренко грудьми зупинив м’яч і з розвороту пробив низом – 1:0. Невдовзі подвоїти перевагу міг Траоре, що розстрілював ворота з трьох метрів, та м’яч влучив у Єрмолова, від якого відлетів до поперечини (утретє каркас рятує гостей). За кілька хвилин аналогічний момент сам Лассіна створив для Судакова, проте знову голкіпер прийняв удар зблизька на себе. Нагоду зрівняти рахунок наприкінці гри мав Бойчук – його удар головою пройшов поруч із рамкою. А на останніх секундах Прядун ледь не скористався помилкою Трубіна, та воротар донеччан виправився і відбив удар.

1:0 – «Шахтар» перемагає «Металіст» і продовжує очолювати таблицю УПЛ, маючи 46 очок.

12 та 16 квітня «гірники» проведуть два поспіль матчі зі «Львовом». Обидві зустрічі пройдуть на «Арені Львів» і розпочнуться о 14:00.

«Шахтар» (Донецьк) – «Металіст» (Харків) – 1:0 (0:0)