Стартуємо з перемоги

16 лютого 2023 р.

|

У першому матчі стикового раунду плей-оф Ліги Європи УЄФА «Шахтар» приймав у Варшаві «Ренн»

Головний тренер «гірників» Ігор Йовічевіч виставив на гру звичний за осінньою Лігою чемпіонів стартовий склад: місце у воротах зайняв Анатолій Трубін, на флангах захисту вийшли Юхим Конопля і Богдан Михайліченко, у центрі оборони – Микола Матвієнко та Валерій Бондар, у центрі поля діяли Тарас Степаненко, Артем Бондаренко і Георгій Судаков, на позиції лівого вінгера, після того як пішов Мудрик, як і очікувалося, розмістився Дмитро Криськів, праворуч зіграв Олександр Зубков, а в ролі центрфорварда був Лассіна Траоре.

Матч розпочався з хвилини мовчання на згадку про жертв землетрусу в Туреччині та Сирії.

Гарна фора до перерви

Стартовий відрізок зустрічі пройшов за рівної боротьби, але вже на 11-й хвилині «Шахтар» зумів відкрити рахунок: шикарна діагональ від своєї половини на лівий фланг вивела Михайліченка сам на сам, удар Богдана парирував Манданда, однак першим на добиванні був Дмитро Криськів, який вколотив м’яч під поперечину – 1:0. Після пропущеного гола французи активізувалися й провели кілька гострих атак на ворота Трубіна, утім голкіпер донеччан та захисники діяли надійно й ліквідували всі загрози. «Гірники» відповіли швидкою комбінацією, що завершував ударом майже з лінії штрафного Траоре, – м’яч пройшов вище воріт. Незабаром свій гольовий момент створили й гравці «Ренна»: після обрізки поблизу карної зони Токо-Екамбі опинився перед голкіпером і потужно пробив – суперсейв Трубіна. А на останній хвилині першого тайму «оранжево-чорні» подвоїли перевагу: після прострілу зліва Угочукву збив у штрафному Коноплю, і арбітр призначив пенальті, Артем Бондаренко з точки пробив трохи лівіше центру, м’яч ковзнув під рукою Манданда і влетів у сітку – 2:0.

Французи зберегли інтригу

Початок другої половини був уже за гостями, які одразу взялися штурмувати штрафний майданчик донеччан. І якщо Трубін упорався з дальнім пострілом Буріжо, то на 59-й хвилині «Ренну» таки вдалося відіграти один м’яч – навіс зліва на дальній стійці замкнув Токо-Екамбі. Тут же міг забити у відповідь Траоре, який після лонгболу виходив сам на сам, та в останню мить удар буркінійця блокував захисник. Після навісу з кутового від Судакова небезпечно бив головою із центру штрафного Степаненко – м’яч пролетів у кількох сантиметрах над воротами. Зовсім трохи забракло і Зубкову, який у фірмовому стилі крутив у дальній кут – поряд зі штангою. Ігор Йовічевіч трохи освіжив напад команди, випустивши Івана Петряка й Данила Сікана. Форвард одразу знайшов напівмомент, проте поцілити в рамку з гострого кута завадив блок Омарі. Наприкінці гри на полі було більше єдиноборств, що вилилося в кілька жовтих карток, проте голів глядачі більше не побачили.

2:1 – «Шахтар» у першій стиковій грі перемагає «Ренн».

23 лютого у Франції команди проведуть матч-відповідь, за результатом якого переможець потрапить до 1/8 фіналу Ліги Європи УЄФА.

«Шахтар» (Донецьк) – «Ренн» (Ренн) – 2:1 (2:0)

Варшава, Міський стадіон «Легії» імені маршала Юзефа Пілсудського, 13 415 глядачів

Голи: 1:0 Криськів (11), 2:0 Бондаренко (45+1, пен.), 2:1 Токо-Екамбі (59)

«Шахтар»: Трубін, Конопля, Бондар, Матвієнко, Михайліченко, Степаненко (к), Бондаренко, Судаков, Зубков, Криськів (Петряк, 77), Траоре (Сікан, 77)