Звіт про матч: Шахтар – Марибор – 4:4

1 лютого 2023 р.

|

1 лютого «Шахтар» зіграв спаринг із чемпіоном Словенії «Марибором»

Враховуючи, що цей матч став для донеччан другим за два дні, Ігор Йовічевіч застосував кадрову ротацію, випустивши склад, наближений до основи. Відзначимо дебютну появу в грі на цих зборах Георгія Судакова та повернення на правий фланг оборони Георгія Гочолеішвілі.

Три голи українців з дублем Криськіва

Від початку зустрічі «гірники» виглядали активніше й зуміли швидко конвертувати перевагу в гол. На 15-й хвилині Олександр Зубков з рідного флангу на швидкості змістився в центр, пройшовши кількох суперників, і ударом здалеку поклав м’яч під ближню стійку – 1:0. Уже в наступній атаці в схожому стилі забив Судаков, однак рефері не зарахував взяття воріт через офсайд. Розвинути успіх вдалося на 34-й хвилині: Судаков розіграв корнер із Дмитром Криськівим, а той розвернувся на лівому краї штрафного і чітким ударом вразив дальній нижній кут – 2:0. Словенці не знітилися й організували відповідь – спочатку Трубін урятував після удару Ілічича, але на 39-й хвилині кіпер не допоміг, коли Іван Брнич дальнім пострілом поцілив у праву дев’ятку. І все ж останнє слово перед перервою було за «оранжево-чорними»: м’яч застряг у карній зоні мариборців, допоки його не підхопив Дмитро Криськів і, потужно пробивши під поперечину, не оформив дубль – 3:1.

Повернення суперника й шикарний гол Бондаренка

Початок другої половини нівелював перевагу донеччан. На 48-й хвилині словенці забили дивний і дуже сумнівний гол: Кронаветер з кутового закрутив м’яч у ворота, поки Божич на лінії заважав зіграти Трубіну. А на 51-й хвилині партнери вивели Брнича сам на сам, і той зрівняв рахунок. Оговтавшись від такого старту, команда Ігора Йовічевіча знову пішла вперед. Свіжих сил додали заміни – тренерський штаб протягом тайму оновив увесь склад. Але забити вчетверте вдалося представнику основи: на 71-й хвилині донеччани розіграли м’яч на правому фланзі, і Артем Бондаренко неймовірним ударом з кута штрафного вразив дальній верхній кут – 4:3. Утім, і тут непоступливий словенський чемпіон зміг відігратися – Божич виявився найспритнішим у воротарському майданчику і головою переправив м’яч до сітки. 4:4 – украй видовищна нічия «Шахтаря» та «Марибора».

За тиждень, 8 лютого, підопічні Ігора Йовічевіча проведуть 2 останні спаринги зимового міжсезоння. У заключний день збору донеччани зіграють із боснійським клубом «Сараєво» та «Динамо» (Тбілісі).

«Шахтар» (Донецьк) – «Марибор» (Марибор) – 4:4 (3:1)

Белек, Susesi Sports Complex

Голи: 1:0 Зубков (15), 2:0 Криськів (34), 2:1 Брнич (39), 3:1 Криськів (41), 3:2 Кронаветер (48), 3:3 Брнич (51), 4:3 Бондаренко (71), 4:4 Божич (77)

«Шахтар»: Трубін, Гочолеішвілі (Козік, 66), Бондар (Глущенко, 75), Фарина (Ракіцький, 66), Михайліченко (Топалов, 75), Степаненко (к) (Роспутько, 66), Бондаренко (Тотовицький, 75), Криськів (Борячук, 75), Зубков (Ющенко, 59), Судаков (Сігеєв, 46), Траоре (Сікан, 59)