1/8 фіналу ЛЄ. Ренн – Шахтар: звіт про матч

24 лютого 2023 р.

|

У матчі-відповіді стикового раунду плей-оф Ліги Європи УЄФА «Шахтар» на виїзді зустрічався з «Ренном»

Перша гра завершилася перемогою «гірників» (2:1). Головний тренер донеччан Ігор Йовічевіч випустив майже той самий стартовий склад, що тиждень тому розпочинав поєдинок у Варшаві: єдиною зміною стала поява на позиції лівого вінгера Дмитра Топалова. Перед зустріччю капітани команд Тарас Степаненко й Стів Манданда обмінялися букетами квітів у кольорах прапорів України та Франції.

Тиск господарів і незарахований гол Траоре

Французи стартували дуже активно й від перших хвилин тримали в напрузі захист донеччан. Уже в дебюті Анатолій Трубін узяв небезпечний удар Гуїрі з кута штрафного, а слідом парирував постріл Спенса під ближню стійку. Дві непогані нагоди протягом кількох хвилин мав Трюффер, але спочатку невдало пробив сам, а потім знов врятував голкіпер «оранжево-чорних». Відсунути гру від своїх воріт українцям вдалося лише в середині тайму, і тоді ж вони створили власні моменти. Потужний удар Юхима Коноплі з правого краю штрафного кіпер «Ренна» перевів на кутовий. Після подачі з цього корнера Траоре зорієнтувався в карній зоні і забив, однак арбітр відмінив взяття воріт через гру рукою Бондаренка, який асистував буркінійцю. Господарі відповіли ще одним випадом: Маєр бив під поперечину – Трубін здійснив черговий сейв. Ближче до перерви команди трохи заспокоїли гру та відклали вирішення всіх питань на другу половину.

Французи перевели гру у овертайм

Після поновлення гри «гірники» спробували взяти м’яч під свій контроль, проте майже одразу пропустили: на 52-й хвилині Токо-Екамбі з передачі Гуїрі вразив лівий кут воріт гостей і відкрив рахунок. Розвинути успіх французів могли Доку й Калімуендо: перший пробив повз штангу, а спробу другого своєчасно заблокував Бондар. У відповідь донеччани організували швидку атаку: подачу зліва на дальній стійці замикав Конопля, проте удар фулбека прийняв на себе Манданда. Загалом, досягнувши паритету, суперники стали діяти більш обережно, і гостроти біля воріт поменшало. Ігор Йовічевіч освіжив склад замінами, випустивши Невена Джурасека та Данила Сікана. Форвард доволі швидко знайшов свій шанс, проте не зумів завершити ударом простріл Зубкова до воротарського. Закрити матч в основний час міг Тет, але його постріл з відскоком потягнув Трубін. Відтак 2:2 за сумою двох матчів, і протистояння продовжилося в екстратаймах.

Неймовірний Трубін та впевнений Келсі

У додаткові 30 хвилин господарі володіли ініціативою і на 106-й хвилині зуміли забити другий м’яч: Доку віддав з правого краю штрафного, а Салах переправив у порожні ворота. Одразу міг повернути паритет Сікан, однак після паса Коноплі замість удару впав у штрафному майданчику. На 111-й хвилині, вийшовши на заміну, за «оранжево-чорних» дебютував венесуельський нападник Кевін Келсі. І саме в боротьбі з ним за хвилини до фінального свистка захисник «Ренна» Белосян зрізав м’яч у свої ворота і врятував «гірників». 3:3, і це – серія пенальті.

Дуе та Назарина забивають першими ударами. А далі Трубін чудовими стрибками в правий від себе кут бере два поспіль удари – від Доку та Мелінга. У той же час Судаков та Бондаренко не залишають шансів Манданда. Однак далі драма наростає. Гуїрі й Тет свої удари забивають, а ось Бондар та Сікан хиблять – повз і поперечина. Омарі й Конопля – влучно. І, нарешті, розв’язка. Анатолій Трубін парирує удар Угочукву, а Кевін Келсі потужно б’є низом у самий кут і приносить донеччанам перемогу.

«Шахтар» долає «Ренн» та виходить до 1/8 фіналу Ліги Європи УЄФА!

Свого наступного суперника «гірники» дізнаються під час жеребкування 24 лютого (початок – о 13:00 за Києвом). Матчі цієї стадії відбудуться 9 та 16 березня.

Також на команду Ігора Йовічевіча чекає поновлення чемпіонату України. У вівторок, 28 лютого, «Шахтар» проведе перенесений матч 9-го туру УПЛ з «Минаєм». Гра проходитиме на «Арені Львів» і розпочнеться о 15:00.

«Ренн» (Ренн) – «Шахтар» (Донецьк) – 2:1 (0:0); 4:5 у серії пенальті

Ренн, «Роазон Парк»

Голи: 1:0 Токо-Екамбі (52), 2:0 Салах (106), 2:1 Белосян (119, а/г)

Серія пенальті: 1:0 Дуе, 1:1 Назарина, 1:1 Доку (воротар), 1:2 Судаков, 1:2 Мелінг (воротар), 1:3 Бондаренко, 2:3 Гуїрі, 2:3 Бондар (повз), 3:3 Тет, 3:3 Сікан (поперечина), 4:3 Омарі, 4:4 Конопля, 4:4 Угочукву (воротар), 4:5 Келсі

«Шахтар»: Трубін, Конопля, Бондар, Матвієнко, Михайліченко, Степаненко (к) (Назарина, 100), Бондаренко, Судаков, Зубков (Келсі, 112), Топалов (Джурасек, 79), Траоре (Сікан, 80)