УПЛ повернулася! Минай – Шахтар – 1:4

28 лютого 2023 р.

|

28 лютого в перенесеному матчі 9-го туру Прем’єр-ліги «Шахтар» у Львові зустрічався з «Минаєм»

Головний тренер «гірників» Ігор Йовічевіч зробив кілька змін у стартовому складі порівняно з попередньою грою команди в Ренні: у центрі захисту вийшов Ярослав Ракіцький, для якого це перший офіційний матч після повернення до клубу, у середині поля зіграв Невен Джурасек, а на позиції нападника діяв Данило Сікан.

Тайм відкритого футболу

Натхненні поверненням на український стадіон після тримісячної перерви, донеччани від перших хвилин узялися атакувати: і якщо в першому небезпечному епізоді Ракіцькому забракло сантиметрів, аби забити після кутового, то на 8-й хвилині ще одну подачу з корнера від Судакова влучним ударом головою завершив Тарас Степаненко – 0:1. Ужгородці спробували одразу відповісти, але Трубін у ближньому двобої не дозволив переграти себе Вишневському. Натомість «оранжево-чорні» на 15-й хвилині подвоїли перевагу: прострільну передачу Матвієнка до воротарського в дотик замкнув Данило Сікан – 0:2. Команди продовжували йти вперед та обмінюватися моментами, і в середині тайму номінальним господарям навіть вдалося відіграти один м’яч – Воробчак відзначився з-за меж штрафного майданчика. Однак останнє слово в першій половині було за підопічними Ігора Йовічевіча: на 40-й хвилині Конопля забрав м’яч у суперника і був збитий у карній зоні, а Георгій Судаков впевнено реалізував пенальті – 1:3.

Дубль Сікана, дебют Гочолеішвілі та Келсі в УПЛ

Після перерви «Шахтар» продовжував контролювати гру, але вже не форсував події. Непоганий шанс мав Зубков – його потужний дальній постріл парирував Бандура. Четвертий гол гостей трапився на 60-й хвилині, коли Зубков з правого флангу віддав до штрафного на Данила Сікана, а той пробив під ближню стійку – 1:4. Одразу після цього автора дубля на полі замінив новачок клубу Кевін Келсі, а разом з ним дебютував Георгій Гочолеішвілі. Венесуельський форвард активно увійшов у гру і мав кілька нагод: його удар головою з навіса Коноплі взяв голкіпер, а потім Келсі замикав крос Матвієнка зліва, проте знову ужгородців урятував Бандура. Можливість відзначитися мав Єгор Назарина, та його постріл зі штрафного пролетів повз дев’ятку. У компенсований час воротар потягнув удар Топалова, а добивання Коноплі прийшлося в поперечину.

4:1 – «Шахтар» розпочинає весняну частину УПЛ з перемоги над «Минаєм».

У неділю, 5 березня, на «гірників» чекає матч чемпіонату України з «Металістом 1925». Гра також проходитиме на «Арені Львів» та розпочнеться о 14:00.

«Минай» (Ужгород) – «Шахтар» (Донецьк) – 1:4 (1:3)

Львів, «Арена Львів», без глядачів

Голи: 0:1 Степаненко (8), 0:2 Сікан (15), 1:2 Воробчак (31), 1:3 Судаков (40, пен.), 1:4 Сікан (60)

«Шахтар»: Трубін, Конопля, Бондар, Ракіцький (Топалов, 61), Матвієнко, Степаненко (к) (Назарина, 67), Бондаренко, Джурасек, Судаков (Петряк, 79), Зубков (Гочолеішвілі, 61), Сікан (Келсі, 61)