Звіт про матч: Шахтар – Лудогорець – 2:2

31 січня 2023 р.

|

31 січня «Шахтар» провів контрольний матч з чемпіоном Болгарії «Лудогорцем»

Наставник «гірників» Ігор Йовічевіч удався до невеликих експериментів зі стартовим складом. Так, у воротах від перших хвилин діяв Андрій Пятов, на правому фланзі оборони – Лукас Тейлор, а от ліворуч грав Георгій Гочолеішвілі, в центрі захисту розмістилися Ярослав Ракіцький та Едуард Козік. У середині поля з’явилися Єгор Назарина, Олег Очеретько і Андрій Тотовицький, на флангах атаки – Андрій Борячук та гравець юнацької команди Антон Глущенко, а центральним нападником був Данило Сікан.

Тайм під пресингом суперника

Початок гри був доволі рівним: донеччани намагалися діяти через стрімкі атаки після фірмових діагоналей Ракіцького і вбігань латералей, болгари же зробили ставку на тривалий розіграш м’яча та агресивний пресинг на чужій половині. Перший момент створив саме опонент, коли на удар Нарессі метрів з одинадцяти в правий кут чудово зреагував Пятов. У середині першого тайму в «оранжево-чорних» відбулася вимушена заміна: Очеретько травмувався, тож замість нього вийшов Кирило Сігеєв. Невдовзі підопічні Ігора Йовічевіча одержали свою нагоду – Сікан з гострого кута бив під ближню стійку, але кіпер був готовий до цього. А вже у зворотній контратаці «Лудогорець» відкрив рахунок: Ігор Тьяго після паса з лівого флангу обробив м’яч і пробив Пятова. Минуло лише дві хвилини, й разградці відзначилися ще – з чергового прострілу зліва Нонато в дотик переправив м’яч у сітку.

Камбек з голом на останніх секундах

У перерві тренерський штаб «Шахтаря» зробив кілька змін у складі. На поле вийшли голкіпер Тимур Пузанков та гравці юнацького складу Мар’ян Фарина, Олександр Роспутько, Олександр Ющенко, Владислав Погорілий. Одразу загострив Ющенко: змістився в центр і з лівої ноги потужно пробив – м’яч пролетів над поперечиною. Болгари відповіли небезпечним ударом Десподова зі штрафного – Пузанков дотягнувся й перевів у штангу. У середині тайму травмувався Назарина, відбулася чергова серія замін – у «гірників» на поле вийшли гравці основи, які швидко організували взяття воріт: на 72-й хвилині пресингом відібрали м’яч поблизу чужого штрафного, удар Бондаренка голкіпер парирував, але Лассіна Траоре на добиванні з лету поклав м’яч під праву стійку – 1:2. «Оранжево-чорні» продовжували йти вперед, штурмуючи карний майданчик разградців, але довести справу до гольових моментів не вдавалося. І лише на останній компенсованій хвилині після удару Михайліченка м’яч поцілив у руку суперника, тож арбітр призначив пенальті. Артем Бондаренко з точки спокійно переграв воротаря і приніс «Шахтареві» нічию в контрольній грі з «Лудогорцем» – 2:2.

Уже завтра, 1 лютого, підопічні Ігора Йовічевіча проведуть ще один спаринг – цього разу з чемпіоном Словенії «Марибором». Початок – о 16:30.

«Шахтар» (Донецьк) – «Лудогорець» (Разград) – 2:2 (0:2)

Белек, Cornelia Sports Complex

Голи: 0:1 Тьяго (27), 0:2 Нонато (29), 1:2 Траоре (72), 2:2 Бондаренко (90+6, пен.)

«Шахтар»: Пятов (к) (Пузанков, 46), Тейлор (Михайліченко, 67), Козік (Матвієнко, 67), Ракіцький (Фарина, 46; Бондар, 67), Гочолеішвілі (Роспутько, 46), Очеретько (Сігеєв, 27; Джурасек, 67), Назарина (Степаненко, 64), Тотовицький (Бондаренко, 67), Борячук (Ющенко, 46; Криськів, 67), Глущенко (Зубков, 67), Сікан (Погорілий, 46; Траоре, 67)