Звіт про матч: Шахтар – АЕК

13 липня 2023 р.

|

13 липня «Шахтар» провів контрольний матч з чемпіоном Греції АЕКом

У другому спарингу літніх зборів наставник «гірників» Патрік ван Леувен обрав наступний стартовий склад: у воротах знову грав Денис Твардовський, у центрі оборони вийшли Микола Матвієнко (капітан) та Валерій Бондар, на флангах – Георгій Гочолеішвілі (праворуч) і Віктор Корнієнко (ліворуч). У центрі поля діяло тріо юних гравців – Данило Удод, Деніл Кастілло та Антон Глущенко, на позиціях вінгерів вийшли Олександр Зубков та Дмитро Топалов, центрфорвард – Кевін Келсі.

Перед початком матчу українська дівчинка на ім’я Вероніка виконала Гімн України, а футболісти «Шахтаря» вийшли на поле з національними прапорами. Також команди хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв російської воєнної агресії в Україні.

Тайм за суперником та обопільні вилучення

Афіняни, які вийшли на гру основним складом, розпочали активніше і намагалися діяти першим номером. Уже в дебюті Цубер вийшов на ворота по центру, але з його ударом упорався Твардовський. А на 12-й хвилині греки таки повели в рахунку: після атаки лівим флангом партнери доправили м’яч до Леві Гарсії, який з центру штрафного ударом у дотик вразив ворота донеччан. За кілька хвилин стався незвичний для товариських матчів епізод: арбітр вилучив за фол та подальші розмови півзахисника АЕКа Амрабата й не дозволив провести заміну, тож «орли» залишилися в меншості. «Оранжево-чорні» спробували перевести гру на половину поля суперника, утім створити небезпеку поблизу воріт Атанасіадіса не вдавалося. А ось опонент раз по раз загрожував гострими контратаками – двічі донеччан після ударів здалеку рятував Твардовський. На 28-й хвилині був вилучений уже гравець «гірників»: Данило Удод отримав червону картку після другого попередження, і склади команд зрівнялися. На деякий час гра заспокоїлася, але незадовго до перерви греки подвоїли перевагу: Леві Гарсія отримав пас на правому краю карної зони, переклав м’яч під ліву ногу й потужно пробив у дальній верхній кут.

Максимально широка ротація та ігровий час для молоді

У перерві тренерський штаб «гірників» здійснив ряд змін у складі, тож на другу половину на поле вийшли голкіпер Тимур Пузанков, захисники Ярослав Ракіцький, Едуард Козік, Мар’ян Фарина, півзахисники Олег Очеретько, Богдан В’юнник та форвард Данило Сікан. На старті тайму в центрі уваги був молодий воротар «Шахтаря». Спочатку Пузанков узяв вихід сам на сам у Йонсона, а потім не дозволив відзначитися Еліассону. «Оранжево-чорні» повернули собі ініціативу: Ракіцький фірмовими довгими діагоналями шукав у вільних зонах партнерів, але розвинути атаку не вдавалося. А суперник знову сповна скористався своїм моментом і на 65-й хвилині провів третій гол: Гарсія поборовся за м’яч у штрафному та переграв захисника й кіпера донеччан, оформивши хет-трик. Патрік ван Леувен надав ігровий час усім футболістам, які потрапили до заявки, поступово випустивши на поле юних Євгена Яновича, Віктора Цуканова та Антона Дрозда. Проте забивали сьогодні виключно підопічні Матіаса Алмейди: на 83-й хвилині Зіні головою замкнув дальню стійку після подачі з правого флангу, а на 86-й він же зробив дубль, розстрілявши сітку із центру штрафного майданчика. 0:5 – «Шахтар» поступається у спарингу чемпіону Греції АЕКу.

Наступний контрольний матч «гірники» проведуть 18 липня о 15:00 з амстердамським «Аяксом».

«Шахтар» (Донецьк) – АЕК (Афіни) – 0:5 (0:2)

Роттердам, CWO Vlaardingen, 200 глядачів

Голи: 0:1 Гарсія (12), 0:2 Гарсія (40), 0:3 Гарсія (65), 0:4 Зіні (83), 0:5 Зіні (86)

«Шахтар»: Твардовський (Пузанков, 46), Гочолеішвілі (Козік, 46), Бондар (Дрозд, 82), Матвієнко (к) (Ракіцький, 46), Корнієнко (Фарина, 46), Удод, Кастілло (Янович, 59), Глущенко (Очеретько, 46), Зубков (В’юнник, 46), Топалов (Сікан, 46), Келсі (Цуканов, 67)

Вилучення: Амрабат (15, друге попередження), Удод (28, друге попередження)