Перший спаринг літніх зборів

8 липня 2023 р.

|

8 липня «Шахтар» провів контрольний матч з нідерландським «АЗ Алкмар»

На перший спаринг літнього міжсезоння головний тренер «Шахтаря» Патрік ван Леувен виставив комбінований стартовий склад, у якому знайшлося місце як досвідченим виконавцям, так і юним футболістам. У воротах грав 20-річний Денис Твардовський, на флангах оборони – Юхим Конопля та Віктор Корнієнко, у центрі захисту – Ярослав Ракіцький (капітан) і Валерій Бондар, у середині поля – Єгор Назарина, Антон Глущенко та новачок «гірників» Деніл Кастілло, на флангах атаки – Дмитро Топалов (ліворуч) й Олександр Зубков (праворуч), а на позиції центрфорварда – Кевін Келсі.

«Гірники» вийшли на поле з синьо-жовтими національними прапорами, перед початком гри пролунав Гімн України, після чого команди хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв війни в нашій країні.

Швидкий обмін голами

Суперники, незважаючи на спеку та брак ігрової практики, розпочали зустріч у високому темпі і вже в дебюті відзначилися голами. На 9-й хвилині після флангового прострілу м’яч застряг у штрафному майданчику донеччан та відскочив до Де Віта, який пострілом у праву дев’ятку відкрив рахунок. Але «оранжево-чорні» так само швидко відігралися: на 17-й хвилині, розпочавши атаку виходом через пас від власних воріт, довели м’яч до Ракіцького, той чудовою діагоналлю через усе поле вивів на ворота Олександра Зубкова, який розібрався з двома захисниками і пробив голкіпера – 1:1. Одразу міг забивати Келсі, проте з лінії штрафного поцілив у ближню стійку. У відповідь кілька небезпечних атак провели господарі, але Твардовський надійно діяв у рамці й не дозволив їм відзначитися. Незадовго до перерви Конопля отримав ушкодження, замість нього з’явився Едуард Козік.

Яскравий матч без переможця

Ще кілька замін відбулося перед стартом другої половини: до гри увійшли голкіпер Тимур Пузанков, захисник Мар’ян Фарина та хавбек Віктор Цуканов. Воротар «Шахтаря» одразу зробив сейв, перевівши на кутовий удар з близької відстані. Але саме з цього корнера алкмарці забили другий м’яч, коли подачу на ближню стійку головою замкнув Бараси. Утім, уже за дві хвилини підопічні Патріка ван Леувена відновили паритет: Зубков виконав навіс зі штрафного з лівого флангу, а Валерій Бондар у межах воротарського головою розстріляв сітку господарів – 2:2. Не певний час гра заспокоїлася, але в середині тайму нідерландці втретє вийшли вперед: на 65-й хвилині ван Боммел наважився на постріл здалеку, і м’яч після рикошету влетів у ворота. Одразу після цього тренерський штаб «гірників» випустив ще кількох свіжив гравців: Данила Удода, Олега Пушкарьова, Євгена Яновича, трохи пізніше вийшов Антон Демченко. «Оранжево-чорні» нарешті спромоглися ще раз здійснити камбек. На 76-й хвилині Глущенко вивів на ударну позицію Кевіна Келсі, і венесуельський форвард переграв кіпера.

3:3 – видовищна нічия в контрольному матчі «Шахтаря» та «АЗ Алкмар».

Наступний спаринг підопічні Патріка ван Леувена проведуть 13 липня з чемпіоном Греції АЕКом. Початок матчу – о 19:30.

«АЗ Алкмар» (Алкмар) – «Шахтар» (Донецьк) – 3:3 (1:1)

Алкмар, VV Dirkshorn

Голи:
1:0 Де Віт (9), 1:1 Зубков (17), 2:1 Бараси (48), 2:2 Бондар (50), 3:2 ван Боммел (65), 3:3 Келсі (76)

«Шахтар»: Твардовський (Пузанков, 46), Конопля (Козік, 40), Бондар (Удод, 68), Ракіцький (к) (Пушкарьов, 68), Корнієнко (Фарина, 46), Кастілло, Назарина, Глущенко, Зубков (Янович, 68), Топалов (Цуканов, 46), Келсі (Демченко, 81)