Упевнена перемога

19 березня 2023 р.

|

19 березня в матчі УПЛ «Шахтар» зустрічався з «Рухом»

18-й тур УПЛ проголошено Туром пам’яті на честь загиблих на війні представників футбольної фан-спільноти. Перед початком матчу у Львові на поле вийшли родини полеглих воїнів полку «Азов» В’ячеслава Матвієнка та Романа Кузіна, які в мирному житті були членами фанатського руху ФК «Шахтар». Сім’ям вручили символічні футболки «гірників» з позивними воїнів, пам’ять усіх загиблих ушанували хвилиною мовчання, а перший удар по м’ячу виконали доньки героїв – Ярослава Кузіна та Єлизавета Матвієнко.
Сім’ям вручили символічні футболки «гірників» з позивними воїнів, пам’ять усіх загиблих ушанували хвилиною мовчання, а перший удар по м’ячу виконали доньки героїв – Ярослава Кузіна та Єлизавета Матвієнко
Головний тренер «оранжево-чорних» Ігор Йовічевіч зробив певні корективи в стартовому складі команди: від перших хвилин грали молоді новобранці донеччан Георгій Гочолеішвілі та Кевін Келсі, у центрі оборони в парі з Валерієм Бондарем вийшов Ярослав Ракіцький, а в середині поля – Невен Джурасек.

Повний контроль та голи на класі

Від стартового свистка «Шахтар» упевнено вів гру й поступово нарощував тиск на ворота суперника. Уже в дебюті міг забивати Келсі, але з його ударом упорався воротар. Непоганою спробою здалеку відзначився Судаков (м’яч пройшов трохи вище лівої дев’ятки), а Ракіцький зі штрафного влучив у стінку. Відкрити рахунок вдалося на 27-й хвилині: Микола Матвієнко в ролі лівого захисника підключився до атаки та після скидання від Криськіва діагональним ударом уразив дальній кут – 1:0. Не даючи опоненту оговтатися, донеччани вже за 5 хвилин подвоїли перевагу: Судаков прострілив з того ж лівого флангу, а Дмитро Криськів із центру штрафного вколотив м’яч під поперечину – 2:0. Наприкінці тайму команди обмінялися моментами Келсі та Слюбика – обоє небезпечно пробивали головою після навісів, але «гірник» не поцілив у кут, а удар львів’янина потягнув Трубін.

Не дали шансів супернику

У перерві тренерський штаб «оранжево-чорних» зробив дві заміни: на полі з’явилися Юхим Конопля й Лассіна Траоре. Буркінієць одразу почав створювати гостроту: в одному епізоді його вихід на ворота перервав зафіксований офсайд, а в іншому форварда на якусь мить на м’ячі випередив Паньків. Мав шанс іще один гравець, який вийшов з лави запасних – Олег Очеретько підключився по місцю правого інсайда, але трохи не встиг замкнути передачу Коноплі. Гравцям «Руха» ніяк не вдавалося подолати злагоджену оборону господарів, а тому вони зробили ставку на стандарти й дальні удари: постріл Руніча прилетів до рук Трубіну, а удар головою Холода після кутового прийшовся повз ворота. У заключні хвилини донеччани повністю заспокоїли гру і довели зустріч до закономірного результату.

2:0 – «Шахтар» перемагає «Рух» і продовжує лідирувати в УПЛ.

Тепер на клубний футбол чекає двотижнева пауза на матчі збірних, а наступний поєдинок «гірники» проведуть 2 квітня в Одесі з «Чорноморцем».

«Шахтар» (Донецьк) – «Рух» (Львів) – 2:0 (2:0)