Рекорд сезону!

5 березня 2023 р.

|

У матчі 16-го туру Прем’єр-ліги «Шахтар» зустрічався з «Металістом 1925»

Порівняно з попередньою грою проти «Миная» (4:1) головний тренер «гірників» Ігор Йовічевіч зробив дві зміни в стартовому складі: на лівому фланзі оборони від перших хвилин вийшов Богдан Михайліченко, а на позиції центрфорварда діяв Лассіна Траоре.

Розгромна перша половина

«Оранжево-чорні» знов не стали відкладати справу й уже в дебюті поєдинку здобули комфортну перевагу в рахунку. На 5-й хвилині комбінацію Джурасека і Степаненка вдало завершив із меж карної зони Олександр Зубков – 0:1. А незабаром Богдан Михайліченко увірвався лівим флангом до штрафного, обігрався в стіночку з Траоре та з-під захисника поцілив у ближній кут – 0:2. У схожому стилі, тільки праворуч, зіграли Конопля з Бондаренком, однак удар Артема парирував голкіпер. Лише в середині тайму номінальні господарі змогли створити свій перший момент, коли Шершень наважився на удар здалеку, але не поцілив у ворота донеччан. Одразу ж послідували гострі атаки у відповідь, і якщо постріл Зубкова зі штрафного пройшов повз стійку, то на 38-й хвилині Бондаренко ефектно прокинув м’яч поміж ніг захисника харків’ян, а Лассіна Траоре, отримавши його, без проблем розстріляв сітку за спиною Сидоренка – 0:3. На 41-й хвилині Ярослав Ракіцький фірмовою діагоналлю знайшов на правому краї штрафного Олександра Зубкова, той обробив і другим дотиком пробив кіпера, оформивши дубль, – 0:4.

Гол-красень Ракіцького й рекордний рахунок

По перерві на полі з’явилися Назарина та Петряк, а підопічні Ігора Йовічевіча не менш потужно провели початок другої половини гри. На 56-й хвилині відзначилися гравці «Металіста 1925», щоправда у власних воротах: Курило невдало віддав пас назад, а Сидоренко пропустив м’яч під ногою – 0:5. Уже в наступному гольовому епізоді кіпер харків’ян таки відбив удар Джурасека, проте на добиванні першим був Іван Петряк 0:6. Тренерський штаб продовжив вливати свіжі сили в команду, випустивши на заміну Сікана, Криськіва, а трохи згодом – Очеретька. Проте сьомий гол забив не хтось з молодих, а легенда «гірників» Ярослав Ракіцький: пройшовши з м’ячем від центрального кола до штрафного, він потужним пострілом влучив під поперечину – 0:7. Лише після цього гості трохи скинули оберти і дозволили бодай щось створити супернику: Безуглий після корнера бив головою – поруч зі штангою, а удар Бичека з-під поперечини потягнув Трубін. Близьким до дубля на останніх хвилинах був Петряк, але від правого кута штрафного майданчика пробив трохи вище цілі.

7:0 – «Шахтар» перемагає «Металіст 1925» з найбільшою різницею голів у цьому сезоні й тепер за однакової кількості очок ділить з «Дніпром-1» перше місце в таблиці УПЛ.

Далі на команду Ігора Йовічевіча знову чекають єврокубки. 9 березня у Варшаві «гірники» проведуть перший матч 1/8 фіналу Ліги Європи УЄФА з роттердамським «Феєнордом». Зустріч на Міському стадіоні «Легії» імені маршала Юзефа Пілсудського розпочнеться о 22:00 за київським часом.

Квитки на гру можна придбати на tickets.shakhtar.com.

«Металіст 1925» (Харків) – «Шахтар» (Донецьк) – 0:7 (0:4)

Львів, «Арена Львів», без глядачів

Голи: 0:1 Зубков (5), 0:2 Михайліченко (13), 0:3 Траоре (38), 0:4 Зубков (41), 0:5 Курило (56, а/г), 0:6 Петряк (58), 0:7 Ракіцький (66)

«Шахтар»: Трубін, Конопля, Бондар, Ракіцький, Михайліченко, Степаненко (к) (Назарина, 46), Бондаренко (Криськів, 60), Джурасек, Судаков (Очеретько, 72), Зубков (Петряк, 46), Траоре (Сікан, 59)