Звіт про матч

9 березня 2023 р.

|

У першому матчі 1/8 фіналу Ліги Європи УЄФА «Шахтар» у Варшаві приймав «Феєнорд»

Головний тренер «гірників» Ігор Йовічевіч провів вимушену ротацію в лінії оборони, випустивши від перших хвилин Лукаса Тейлора (праворуч), Дмитра Топалова (ліворуч), а в центрі захисту в парі з Миколою Матвієнком діяв Ярослав Ракіцький. Повернувся до основи й Дмитро Криськів, який знов вийшов на позиції лівого вінгера.

Обережна гра до перерви

Початок зустрічі видався доволі рівним – команди почергово володіли ініціативою й обмінювалися атаками, проте небезпечних моментів було обмаль. Першу гостроту створили нідерландці, але Степаненко завадив як слід пробити Шиманському. Поступово гості захопили територію й подовгу контролювали м’яч, утім оборона «Шахтаря» під керівництвом капітана діяла чітко і надійно. Самі ж «гірники» намагалися відповідати стрімкими контрвипадами – в одному з них Судаков наважився на удар здалеку, але м’яч полетів повз ліву стійку. Фінальний відрізок тайму пройшов під тиском «Феєнорда»: з пострілом Шиманського впорався Трубін, а Хартман у падінні не влучив у дальній кут.

Гол Ракіцького і нічия у підсумку

Друга половина теж стартувала з гольових моментів роттердамців. Спочатку Даніло із меж воротарського завершував передачу зліва, але Трубін зреагував і врятував «оранжево-чорних». Слідом за цим Джаханбахш пострілом з лінії карної зони ледь не вразив лівий кут – м’яч пройшов у сантиметрах від штанги. Аби додати свіжості команді, Ігор Йовічевіч після години гри зробив заміни, випустивши Невена Джурасека та Кевіна Келсі, а на 77-й хвилині відбулося довгоочікуване повернення на поле Мар’яна Шведа. У середині тайму «гірники» змогли посунути суперника від своїх володінь і самі активніше пішли вперед. Урешті ця серія атак на ворота нідерландців завершилася таким необхідним голом: на 79-й хвилині Судаков виконав кутовий з лівого флангу на ближню стійку, а Ярослав Ракіцький буквально пірнув під низький м’яч і підрізав його у ворота – 1:0. Роттердамці кинулися відіграватися, і якщо Джаханбахш та Гертрейда не влучали в кут з кількох метрів, то на 88-й хвилині Бульяуде відгукнувся на подачу справа й головою пробив у протихід кіперу, зрівнявши рахунок.

1:1 – «Шахтар» та «Феєнорд» зводять внічию першу зустріч 1/8 фіналу Ліги Європи УЄФА. Матч-відповідь відбудеться в Роттердамі за тиждень – 16 березня.

А вже найближчої неділі, 12 березня, «гірники» зіграють поєдинок 17-го туру УПЛ з «Кривбасом». Початок о 14:00.

«Шахтар» (Донецьк) – «Феєнорд» (Роттердам) – 1:1 (0:0)