Чемпіони! Шахтар – Дніпро-1 – 3:0

28 травня 2023 р.

|

У 29-му турі УПЛ «Шахтар» зустрічався з «Дніпром-1» у Львові

На головний матч сезону Ігор Йовічевіч виставив той самий склад, що кількома днями раніше починав переможний поєдинок із «Зорею». У воротах – Анатолій Трубін, на флангах оборони – Юхим Конопля (праворуч) та Микола Матвієнко (ліворуч), у центрі захисту – Ярослав Ракіцький і Валерій Бондар. У середині поля вийшли Тарас Степаненко, у ролі інсайдів – Артем Бондаренко та Георгій Судаков, на позиціях вінгерів – Олександр Зубков і Дмитро Криськів, у центрі нападу грав Данило Сікан.

Першого удару в матчі завдали Герої України Максим Ушенко, який останні 4 роки захищав Донецьку область, та Максим Біньковський, який дістав бойове поранення між Ізюмом і Куп’янськом. Наразі двоє бійців проходять реабілітацію у Львові.

Гол Бондаренка – ювілейний, переможний, золотий

Свою налаштованість на вирішальну гру «гірники» окреслили від стартового свистка, і якщо удар Криськіва в дебюті пройшов над поперечиною, то друга небезпечна атака стала гольовою. На 9-й хвилині після вкидання ауту на правому фланзі Зубков поборовся за м’яч, спробу Степаненка блокували, проте Артем Бондаренко зіграв на підбиранні та із-за меж штрафного пробив з лівої під ближню стійку – 1:0. Цей гол став 2 000-м для «Шахтаря» у чемпіонатах України! Уже за кілька хвилин Бондаренко міг оформити дубль, але після подачі з кутового не поцілив головою в дальній кут. Неприємним епізодом стала травма й заміна Коноплі, замість якого в середині тайму вийшов Богдан Михайліченко. Дніпряни спробували вирівняти становище, та свій перший момент створили лише на 30-й хвилині гри: Довбик бив з розвороту – на шляху м’яча став Ракіцький. «Оранжево-чорні» ж мали ще кілька нагод, аби подвоїти рахунок ще до перерви: Зубков спочатку поцілив у голову захисникові гостей, а потім пробив за сантиметри над воротами, у наступній атаці Сікан спрямував м’яч поруч зі стійкою.

Вигравати по-чемпіонськи

Старання футболістів «Шахтаря» було сповна винагороджено на початку другої половини матчу. На 55-й хвилині Зубков заграв на правому краю штрафного Данила Сікана, той розібрався з голкіпером і закотив м’яч у порожню сітку – 2:0. А вже на 59-й хвилині було оформлено розгром: Тарас Степаненко отримав пас від Бондаренка й чудовим ударом здалеку вразив лівий нижній кут воріт – 3:0. До честі дніпрян, вони не опустили руки й намагалися знайти шанс для гола. Постріл Піхальонка з-за меж штрафного Трубін парирував, а Довбик добивав уже з офсайду. Кілька непоганих можливостей після флангових навісів партнерів мав сам форвард гостей, однак спочатку під удар Довбика кинувся Ракіцький, а згодом на підрізку головою зреагував Трубін. Ігор Йовічевіч освіжив команду замінами, випустивши Дмитра Топалова і Кевіна Келсі, а на останні хвилини – Мар’яна Шведа та Єгора Назарину. У заключний відрізок ще раз небезпечно пробив Довбик – повз ворота. На це Назарина відповів потужним пострілом зі штрафного в поперечину! Змінити рахунок до фінального свистка нікому не вдалося, а от у компенсований час не витримали нерви у півзахисника гостей Пеглоу, який спровокував велику бійку між гравцями обох команд. У підсумку дніпрян Пеглоу та Федоріва, а також донеччан Назарину й Трубіна було вилучено.

3:0 – «Шахтар» переконливо перемагає «Дніпро-1» і стає 14-разовим чемпіоном України!

У цьому сезоні підопічним Ігора Йовічевіча залишається провести ще один матч – у заключному турі УПЛ «оранжево-чорні» зіграють на виїзді із полтавською «Ворсклою». Матч відбудеться в неділю, 4 червня, о 15:00.

«Шахтар» (Донецьк) – «Дніпро-1» (Дніпро) – 3:0 (1:0)