Звіт про матч

20 листопада 2023 р.

|

FCSD | Getty Images

У вирішальному матчі відбору на Євро-2024 збірна України зустрічалася зі збірною Італії

Для потрапляння на чемпіонат Європи українцям необхідно було перемагати свого суперника на леверкузенській «БайАрені». У стартовому складі «синьо-жовтих» вийшли 3 гравці «Шахтаря»: Юхим Конопля на правому фланзі захисту, Тарас Степаненко з капітанською пов’язкою в центрі поля та Георгій Судаков на позиції правого інсайду.

У дебюті команди обмінялися небезпечними ударами: Циганков пробив до рук воротарю, а К’єза запустив м’яч над поперечиною. Нагоду відкрити рахунок мав Судаков, проте постріл «гірника» здалеку під ліву стійку потягнув Доннарумма. У середині тайму серію моментів створили італійці: після ударів Барелли та Фраттезі рятував Трубін, а Ді Лоренцо двічі не влучив у площину з вигідних позицій. Ще одну непогану можливість Судаков створив для партнера закиданням до карної зони, проте Мудрик не зумів обробити пас.

Старт другої половини видався більш обережним і небагатим на гострі моменти, та в середині тайму українці мали шанси, аби забити. Спочатку Конопля вкинув м’яч з аута в штрафний майданчик прямо на Мудрика, але Михайло з гострого кута пробив у Доннарумму, слідом Циганков і Довбик ефектною комбінацією намагалися вивести на удар Судакова, однак м’яч до Георгія не дійшов. У заключні 10 хвилин тренерський штаб «синьо-жовтих» спробував посилити атаку серією замін, випустивши на поле серед інших і 2 «гірників»: Олександра Зубкова й Данила Сікана. Забити такий потрібний гол міг Судаков – його удар з-за меж штрафного взяв голкіпер гостей. У компенсований час Мудрик впав у карному після контакту з Дарміаном, проте арбітр порушення не зафіксував, а останню можливість принести перемогу мав Сікан, та його удар з правого краю штрафного заблокували.

0:0 – збірна України фінішує на третьому місці у своїй відбірковій групі, пропускаючи Італію на чемпіонат Європи.

Тепер команда Сергія Реброва матиме шанс поборотися за місце на Євро-2024 через матчі плей-оф Ліги націй УЄФА. Свого суперника по півфіналу українці дізнаються 23 листопада, а ігри проходитимуть у березні наступного року.