Лідируємо в УПЛ

2 вересня 2023 р.

|

У матчі 6-го туру УПЛ «Шахтар» грав на виїзді з «Минаєм»

Головний тренер «оранжево-чорних» Патрік ван Леувен зробив усього одну зміну в стартовому складі порівняно з попереднім туром: на позиції правого захисника вийшов Юхим Конопля. Відзначимо, що другий матч поспіль у старті розпочинає новачок донеччан Іраклі Азаров, який діє на лівому фланзі оборони.

Ігрова домінація, втілена в гол Матвієнка

«Шахтар» розпочав гру ініціативно й протягом усього першого тайму мав тотальну перевагу в контролі м’яча та за небезпечними моментами. У дебюті Назарина й Кащук комбінацією на лівому фланзі створили шанс для Сікана, проте форвард гостей з лінії воротарського головою пробив над поперечиною. Далі вже Назарина отримав передачу в центрі штрафного, розгорнувся і бив з-під захисника – голкіпер зреагував. Чудову нагоду мав Зубков, але його постріл з напівкола в ліву дев’ятку Бандура перевів на кутовий. Зрештою відкрити рахунок «гірникам» вдалося на 36-й хвилині: після подачі Зубкова зі стандарту та серії рикошетів м’яч від Сікана відскочив у центр карної зони, звідки Микола Матвієнко ногою пробив точно в дальній кут. 0:1 – уже втретє цього сезону Матвієнко забиває перший гол команди. Слідом закріпити успіх міг Зубков, який завершив власний прохід ударом під ближню стійку, але воротар господарів упорався.

Голи Кащука, Судакова та В’юнника, дебют Лемкіна

У перерві тренерський штаб донеччан зробив одну заміну: замість Зубкова з’явився В’юнник. Тайм стартував з потужного удару Назарини з-за меж штрафного, що пройшов за сантиметри вище воріт. Активніше заграли й господарі, які провели кілька небезпечних атак, але до справжніх моментів справа не дійшла. А от «оранжево-чорні» свій шанс подвоїти перевагу не згаяли: на 60-й хвилині Азаров перехопив м’яч, партнери розвинули швидкий наступ, В’юнник прострілив з правого флангу, а Олексій Кащук у ближньому двобої переграв Бандуру. 0:2 – вінгер «гірників» відзначається у третьому турі поспіль. У складі гостей одразу відбулися ще 2 зміни, і на полі з’явилися Судаков та Келсі. Десятий номер «Шахтаря» відзначив свою появу: на 66-й хвилині Георгій Судаков потягнув м’яч до штрафного та, обігравшись з В’юнником, акуратно поклав його під дальню штангу – 0:3. Гол престижу невдовзі вдалося провести й закарпатцям, коли на 72-й хвилині після навісу з флангу та скидання Гунічев головою вразив нижній кут. Останнє слово все ж залишилося за чемпіоном. На 78-й хвилині Кащук з лівого краю виконав крос на дальній кут воротарського, Бандура потягнув удар Келсі впритул, але Богдан В’юнник був першим на добиванні й додав до двох асистів ще гол – 1:4. Заключна десятихвилинка пройшла у невисокому темпі і запам’яталася дебютним виходом у офіційному матчі новачка донеччан Става Лемкіна.

4:1 – «Шахтар» здобуває яскраву виїзну перемогу над «Минаєм» і з 14 очками продовжує лідирувати в турнірній таблиці.

У клубному футболі настає двотижнева пауза. Наступний матч УПЛ підопічні Патріка ван Леувена проведуть 16 вересня на своєму полі з «Оболонню». А вже 19 вересня «гірники» стартують у Лізі чемпіонів домашнім поєдинком поєдинком з «Порту».

«Минай» (Ужгород) – «Шахтар» (Донецьк) – 1:4 (0:1)

Минай, стадіон «Минай»

Голи: 0:1 Матвієнко (36), 0:2 Кащук (60), 0:3 Судаков (66), 1:3 Гунічев (72), 1:4 В’юнник (78)

«Шахтар»: Різник, Конопля, Козік (Лемкін, 82), Матвієнко, Азаров, Степаненко (к), Назарина (Судаков, 62), Криськів (Кастілло, 79), Зубков (В’юнник, 46), Кащук, Сікан (Келсі, 62)