Металіст 1925 – Шахтар: звіт про матч

14 квітня 2024 р.

|

У третьому турі другого етапу чемпіонату серед жіночих команд «Шахтар» грав з «Металістом 1925»

Після двотижневої перерви на поєдинки збірних головний тренер жіночої команди «Шахтаря» Роман Заєв на гру з «Металістом 1925» обрав такий стартовий склад: у воротах – Устінова, у центрі оборони – Луцан і Кревська, на флангах – Мохнач та Мостова, у середині поля – Заборовець, Масловська й Старухіна, на флангах нападу – Викалюк і Янєва, на вістрі – Молодюк.

Тайм у позиційній боротьбі

Стартовий відрізок минув за небезпечної нагоди харків’янок. Уже на 3-й хвилині Корнацька після передачі з флангу Алексанян не зуміла спрямувати м’яч у площину воріт. Далі суперниці не форсували подій та більшість часу проводили в боротьбі в центральній частині поля. На 20-й хвилині Масловська збила Корнацьку, за що арбітр призначив стандартне положення: Апанащенко прямим ударом поцілила в стінку, м’яч зрикошетив до ніг Кочнєвої, яка зіграла другим темпом, – над поперечиною. За 5 хвилин господарки поля відкрили рахунок: Єрьоменко з лівого корнера спрямувала м’яч до воротарського, де після виносу першою на м’ячі опинилась Хімич і точним ударом з-під захисниці перекинула голкіперку. «Металіст 1925» був ініціативнішим та пресингував на частині поля «гірничок». Ближче до завершення тайму «оранжево-чорні» взяли м’яч під свій контроль і розігнали декілька атак, але захисницям суперника вдалось відвести загрозу від своїх воріт.

Гра від оборони

Друга половина розпочалася в неспішному темпі. «Гірнички» більше володіли м’ячем, однак небезпека виникала біля воріт Устінової. На 53-й хвилині харків’янки розігнали швидку атаку з власної частини поля лівим флангом: Кочнєва проштовхнула на Корнацьку, яка розрізною передачею в дотик вивела Кожухар на побачення з голкіперкою. Тренерський штаб жіночої команди «Шахтаря» відреагував подвійною заміною, і на поле замість Янєвої та Викалюк вийшли Кравчук і Завідова. На 72-й хвилині Панцулая стягнула на себе трьох гравчинь і відпасувала у вільну зону на Кожухар, яка потужним ударом поцілила у воротарку. Згодом партнерки двічі вивели Хімич на ударну позицію, та їй забракло влучності. «Металіст 1925» продовжував атакувати, і на 83-й хвилині відзначився утретє: Басанська з кутового навісила на ближню стійку, і після боротьби на підбиранні першою зіграла Кочнєва та влучила в самісіньку дев’ятку. Заключні хвилини минули без гольових моментів, тож головний арбітр зафіксував перемогу «Металіста 1925» – 3:0.

Наступний тур другого етапу Вищої ліги команда Романа Заєва проведе за 4 дні. У четвер, 18 квітня, «гірнички» на виїзді зустрічатимуться із володимирським «Ладомиром».

«Металіст 1925» (Харків) – «Шахтар» (Донецьк) – 3:0 (1:0)

1:0 Хімич (25), 2:0 Кожухар (53), 3:0 Кочнєва (83)

«Шахтар»: Устінова, Мохнач (к), Кревська, Луцан, Мостова, Заборовець (Чендей, 67), Масловська, Викалюк (Завідова, 58), Янєва (Кравчук, 58), Старухіна (Геник, 77), Молодюк