Перемога в Черкасах

27 квітня 2024 р.

|

У матчі 26-го туру УПЛ «Шахтар» грав на виїзді з черкаським ЛНЗ

Головний тренер «оранжево-чорних» Маріно Пушич зробив декілька змін у стартовому складі порівняно з попереднім поєдинком: з капітанською пов’язкою команду вивів Тарас Степаненко, на флангах оборони вийшли Юхим Конопля та Педріньйо, на позиціях вінгерів цього разу діяли Кевін та Олександр Зубков, а в ролі центрфорварда знову грав Данило Сікан.

Нестримний Сікан забиває в четвертій грі поспіль

Від старту зустрічі «гірники» діяли першим номером, проте початок матчу запам’ятався неприємним епізодом: у дебюті півзахисник «Шахтаря» Артем Бондаренко травмувався, і на 9-й хвилині його замінив Марлон Гомес. Тривалий час господарі завдяки грамотно побудованій обороні та високому пресингу стримували донеччан на відстані від власного штрафного, але в другій половині тайму підопічним Маріно Пушича вдалося створити кілька небезпечних моментів і врешті забити. Спочатку Сікан з паса Зубкова із вигідної позиції влучив у голкіпера, а у відповідь Ейнел з-за меж карного пробив поруч зі стійкою. Рахунок було відкрито на 40-й хвилині: Кевін розібрався на лівому фланзі та зручно навісив на дальню стійку, яку ударом головою замкнув Данило Сікан – 0:1.

Розгромна перемога з голами Судакова та Егіналду

По перерві активніше в атаці заграли й господарі: після подачі Рибалки Педріньйо ледь не зрізав м’яч у свої ворота – рятує штанга, а з непростим ударом Яшарі впорався Різник. Проте забити на 62-й хвилині знову змогли саме «оранжево-чорні». Марлон Гомес пресингом відібрав м’яч у Рибалки перед штрафним черкаської команди та віддав під удар Георгію Судакову, який не залишив шансів воротареві – 0:2. Тренерській штаб донеччан освіжив лінію нападу подвійною заміною, випустивши Траоре та Егіналду. Бразилець майже одразу міг відзначитися, коли з правого краю штрафного бив низом у дальній кут, але м’яч на сантиметри розминувся зі стійкою. Свій шанс мали й господарі – після непоганої комбінації Бойко потужно пробив у ближній, але Різник парирував. Завершальний відрізок матчу видався насиченим на гольові моменти, які виникали виключно біля воріт ЛНЗ. Траоре з паса Егіналду пробив над поперечиною. Судаков спочатку намагався перекинути кіпера, але Кучеренко дотягнувся до м’яча, а потім Георгій зі штрафного з далекої відстані ледь не поцілив у ліву дев’ятку. Наприкінці основного часу Траоре й Судаков вивели на удар Егіналду – поруч за стійкою. Але на другій компенсованій хвилині настирливий вінгер таки забив: отримавши м’яч на лівому фланзі штрафного Егіналду обігрався в стінку з Траоре на вразив дальній кут.

3:0 – «Шахтар» упевнено перемагає ЛНЗ і надалі лідирує в УПЛ, маючи 61 очко.

Наступного тижня на підопічних Маріно Пушича чекають 2 зустрічі з одеським «Чорноморцем» у чемпіонаті України. Матчі відбудуться 1 травня (о 13:00) та 5 травня (о 18:00) на київській арені «Лівий берег».

ЛНЗ (Черкаси) – «Шахтар» (Донецьк) – 0:3 (0:1)