Другий спаринг дня

3 лютого 2024 р.

|

3 лютого «Шахтар» провів контрольний матч з боснійським «Вележем»

У другому спарингу дня наставник «гірників» Маріно Пушич повністю змінив склад порівняно з ранковим поєдинком із чеським клубом «Градець-Кралове»: ворота захищав Рудько, на флангах захисту вийшли Лацабідзе й Педріньйо, у центрі оборони – Лемкін і Міроші, у середині поля діяли Гочолеішвілі, Назарина та Цуканов, на флангах атаки розташувалися Швед і Очеретько, а на вістрі нападу – Егіналду.

Цуканов та Швед відповіли на голи суперника

Від стартового свистка команди взяли високий темп і почали обмінюватися гострими випадами. Егіналду протягнув м’яч через пів поля та з-за меж штрафного потужно пробив у площину – голкіпер боснійців упорався. Той-таки бразилець мав забивати після ідеального прострілу Гочолеішвілі, але з кількох метрів влучив у воротаря. А ось суперник своїм шансом скористався: на 24-й хвилині партнери вивели Гуліашвілі сам на сам, і той відкрив рахунок. Проте вже в наступній атаці донеччани відігралися: чудова багатоходівка завершилася пасом Шведа на Віктора Цуканова, який пробив з лінії штрафного, а м’яч рикошетом залетів у сітку – 1:1. Ближче до завершення тайму команди обмінялися спочатку гострими моментами Очеретька (пробив за сантиметри від штанги) та Каїча (з вигідної позиції не поцілив у ворота), а потім знову голами. На 43-й хвилині Рудько потягнув удар зі штрафного, та Каїч був першим на добиванні та вдруге вивів «Вележ» уперед. Утім, на 45-й хвилині стрімка атаки «оранжево-чорних» лівим флангом завершилася прострілом Педріньйо на дальню стійку, яку в дотик замкнув Мар’ян Швед – 2:2.

Швидкий гол боснійців і спроби «гірників» відігратися

У перерві в складі «Шахтаря» відбулася заміна: замість Лацабідзе на поле вийшов Едуард Козік. На старті другого тайму боснійці знову повели в рахунку: на 47-й хвилині помилкою донеччан у захисті скористався Хаскич і переграв Рудька в ближньому двобої. Нагоду відповісти мав Педріньйо, та після його сильного удару м’яч полетів вище цілі. Загалом протягом другої половини матчу донеччани більше володіли м’ячем, мали ігрову перевагу і створили кілька гольових моментів. Після флангового кросу Цуканова міг забивали Егіналду, проте його удар із центру штрафного заблокували захисники. Згодом уже сам 17-річний Цуканов бив з лінії карного майданчика – голкіпер потягнув м’яч з-під штанги. Педріньйо майстерно закинув м’яч за спини оборонцям на Шведа, який обробив і другим дотиком пробив – за сантиметри від стійки. У заключні 10 хвилин у складі «оранжево-чорних» з’явився футболіст юнацького складу Олег Пушкарьов, який мав свій момент: після закидання з глибини молодий півзахисник пробив з льоту, але м’яч пішов повз ворота. 2:3 – «Шахтар» мінімально поступається «Вележу» в другому контрольному матчі дня.

Попереду в підопічних Маріно Пушича тиждень зборів, а 8 лютого заплановано наступні спаринги.

«Шахтар» (Донецьк) – «Вележ» (Мостар) – 2:3 (2:2)

Анталья, «Мардан Стедіум», 200 глядачів

Голи: 0:1 Гуліашвілі (24), 1:1 Цуканов (25), 1:2 Каїч (43), 2:2 Швед (45), 2:3 Хаскич (47)

«Шахтар»: Рудько, Лацабідзе (Козік, 46), Лемкін, Міроші, Педріньйо, Гочолеішвілі, Назарина, Цуканов, Швед, Очеретько (Пушкарьов, 82) Егіналду