Перемога в першому спарингу дня

8 лютого 2024 р.

|

8 лютого «Шахтар» провів контрольний матч з чемпіоном Туркменістану «Аркадагом»

На перший спаринг дня головний тренер «гірників» Маріно Пушич обрав такий склад: у воротах – Рудько, у центрі захисту вийшли Ракіцький і Лемкін, на флангах оборони – Лацабідзе (праворуч) та Міроші (ліворуч), у середині поля діяли Назарина, Гочолеішвілі й Цуканов, на позиціях вінгерів – Швед та Педріньйо, центрфорвардом став Егіналду.

Ігрова перевага донеччан і голи Егіналду та Гочолеішвілі з пенальті

«Оранжево-чорні» від перших хвилин зустрічі повністю домінували на полі й одразу почали створювати гострі моменти. Удари Шведа і Цуканова потягнув воротар суперника, а Міроші добив м’яч у сітку, але арбітр зафіксував офсайд. Міг відзначитися Цуканов, проте рикошетом від туркменського гравця пробив над поперечиною. Дві гарні нагоди мав Швед: після його пострілу здалеку знов урятував голкіпер, а в іншому епізоді м’яч з лінії воріт виніс захисник. «Гірники» йшли вперед безперервно і на 25-й хвилині відкрили рахунок: Егіналду заробив пенальті й сам реалізував вирок ударом у правий нижній кут – 1:0. Після забитого гола підопічні Маріно Пушича дещо заспокоїлися, а футболісти «Аркадага», які за пів години гри майже не виходили зі своєї половини поля, у першій же атаці зрівняли цифри: на 32-й хвилині після навісу з кутового Аннагулієв проштовхнув м’яч у ворота. Проте вже на 37-й хвилині «Шахтар» знову вийшов уперед: тепер Цуканов заробив пенальті, з якого забив Георгій Гочолеішвілі, розвівши м’яч та кіпера по кутах – 2:1.

Дубль Егіналду та ефектний гол Педріньйо

По перерві в складі донеччан відбулася одна заміна – у ворота з’явився Денис Твардовський. Крім того, Лацабідзе перейшов у центр захисту, а Лемкін – на правий фланг, Егіналду змістився на позицію лівого вінгера, Педріньйо тепер діяв праворуч в атаці, а центрфорвардом опинився Швед. На старті другого тайму дві чудові нагоди мав Педріньйо: спочатку його удар зблизька заблокували захисник і воротар суперника, а за кілька хвилин бразилець перехопив м’яч у чужому штрафному і з льоту потужно пробив, але не влучив у площину. У середині тайму на полі з’явився Тоіров й одразу ж узяв участь у гольовій комбінації: отримавши м’яч на правому фланзі, Хусрав протягнув його в центр і віддав Цуканову, той п’ятою відкинув на Міроші, танзанієць знайшов у штрафному Егіналду, а бразилець прокинув повз захисника і пробив воротаря «Аркадага» – 3:1. Збільшити рахунок міг Швед, але його удар зі штрафного парирував голкіпер. Мав шанс відзначитися і Тоіров, який з лінії карної зони пробив поруч зі стійкою. А поставити крапку в матчі в компенсований час вдалося Педріньйо: бразилець упіймав м’яч після виносу зі штрафного майданчика, перекинув одного опонента, на замасі прибрав іншого й метрів з 20 потужно пробив у лівий кут.

4:1 – «Шахтар» упевнено перемагає туркменський «Аркадаг» у першому спарингу четверга.

Сьогодні на команду Маріно Пушича чекає ще один контрольний матч, де суперником «гірників» буде польська «Лехія». Гра розпочнеться о 16:30 за київським часом і транслюватиметься в прямому ефірі на YouTube-каналі «Шахтаря» і в застосунку FC Shakhtar (App Store та Google Play).

«Шахтар» (Донецьк) – «Аркадаг» (Аркадаг) – 4:1 (2:1)

Анталья, «Мардан Стедіум», 50 глядачів

Голи: 1:0 Егіналду (25, пен.), 1:1 Аннагулієв (32), 2:1 Гочолеішвілі (37, пен.), 3:1 Егіналду (70), 4:1 Педріньйо (90+1)

«Шахтар»: Рудько (Твардовський, 46), Лацабідзе, Лемкін (Тоіров, 69), Ракіцький (к), Міроші, Гочолеішвілі, Назарина, Цуканов, Швед, Педріньйо, Егіналду.

Запасні: Барченко, Твардовський, Дрозд, Лосенко, Тоіров