Заключний матч зборів

8 лютого 2024 р.

|

8 лютого «Шахтар» провів контрольний матч з польською «Лехією»

У другому спарингу наставник «оранжево-чорних» Маріно Пушич очікувано змінив склад порівняно з першою грою дня з «Аркадагом»: у воротах вийшов Різник, у захисті діяли Конопля, Бондар (з капітанською пов’язкою), Матвієнко й Азаров, у центрі поля розташувалися Криськів, Бондаренко та Судаков, на позиціях вінгерів грали Зубков і Кевін, у центрі нападу – Сікан.

Контроль – за «Шахтарем», але без голів до перерви

Від початку зустрічі команди діяли на зустрічних курсах, але поступово «гірники» заволоділи ініціативою та почали загострювати ситуацію біля воріт суперника. Першим небезпечним ударом стала спроба Сікана метрів з 12, з якою впорався Сарнавський. Кілька разів перспективно подавали до штрафного з флангів Азаров і Конопля, проте без завершення з боку партнерів. У середині тайму відбувся обмін моментами після ударів здалеку: Нейгебауер трохи не докрутив м’яч у праву дев’ятку, а Криськів у швидкій атаці пробив впритул зі штангою. Ще один шанс отримав Сікан, коли після прострілу Азарова дотягнувся до м’яча, але не зумів влучити в площину воріт. До перерви нападник «оранжево-чорних» навіть устиг забити головою після навісу до воротарського, але арбітр гол не зарахував, помітивши порушення правил з боку Данила.

Планомірний тиск донеччан та обмін забитими м’ячами

Другий тайм розпочався з моменту «гірників»: Криськів дотягнув м’яч до штрафного і пробив у ближній кут, але несильно й до рук кіперу. У відповідь поляки ледь не відзначилися курйозним голом: Нейгебауер намагався з центрального кола закинути за спину Різнику, але м’яч опустився на сітку воріт зверху. Підопічні Маріно Пушича продовжували плести свої комбінації на чужій половині поля і таки домоглися свого. На 65-й хвилині Судаков забрав м’яч у суперника, Криськів заграв на правому фланзі Олександра Зубкова, який увійшов до штрафного і з правої ноги поцілив під дальню стійку – 1:0. Суперник одразу заграв активніше, і якщо З’явінськи з гострого кута влучив у Різника, то на 78-й хвилині після прострільної передачі з лівого флангу ніхто не завадив Кацперу Сезонєнку з метра завести м’яч у сітку. У час, що залишився, обидві команди не полишали спроб вирвати перемогу, але рахунок не змінився. 1:1 – «Шахтар» грає внічию з «Лехію» у своєму останньому спарингу на зборах у Туреччині.

Тепер команда проведе тижневий тренувальний цикл до поновлення сезону. Нагадаємо, 15 лютого «Шахтар» у першому поєдинку стикового етапу в Ліги Європи УЄФА прийматиме французький «Марсель». Гра відбудеться в Гамбурзі на «Фолькспаркштадіоні»Квитки – у вільному продажу.

«Шахтар» (Донецьк) – «Лехія» (Гданськ) – 1:1 (0:0)