Перша перемога року

22 січня 2024 р.

|

22 січня «Шахтар» провів контрольний матч з вірменським «Пюніком»

Для першого спарингу зимових зборів головний тренер «оранжево-чорних» Маріно Пушич обрав такий стартовий склад: Різник розташувався у воротах, Конопля та Азаров – на флангах оборони, пару центрбеків склали Матвієнко й Бондар, у центрі поля діяли Степаненко, Бондаренко і Судаков, на лівому фланзі атаки дебютував Кевін, праворуч зіграв Зубков, а на вістрі нападу – Сікан.

Кевін створив гол для Зубкова

Від початку гри новачок «гірників» Кевін вирізнявся активністю. Спершу він показав себе в пресингу: вступивши у відбір біля чужої карної зони, допоміг повернути м’яч своїй команді. За кілька хвилин бразилець класним розрізним пасом намагався знайти у штрафному Зубкова, але того випередив захисник. Зрештою на 14-й хвилині саме Кевін організував перший гол команди у 2024 році: поборовся за м’яч біля лівого кутового, обіграв на дриблінгу суперника, увійшов до штрафного та прострілив влучно на Олександра Зубкова, який у дотик відкрив рахунок – 1:0. Одразу після цього непогану нагоду мав Сікан, проте його удар пройшов за сантиметри від стійки. Підопічні Маріно Пушича продовжували впевнено контролювати події на полі, хоча в середині тайму єреванці дещо додали в атаці, провівши кілька гострих випадів, утім, до гольових моментів біля воріт Різника справа не доходила. А донеччани багато комбінували на чужій половині, та подолати насичену оборону суперника не вдавалося. Незадовго до перерви в центрі уваги знову опинився Кевін: бразилець тричі втікав на ворота вірмен після пасів партнерів з глибини, проте двічі арбітр фіксував офсайд, а ще в одному епізоді вінгер випустив м’яч за лицьову лінію.

Ігровий час майже для всіх та перший гол Цуканова

У другому таймі тренерський штаб «оранжево-чорних» змінив склад, випустивши Рудька, Гочолеішвілі, Лемкіна, Ракіцького (з капітанською пов’язкою), Педріньйо, Назарину, Криськіва, Очеретька, Невертона, Шведа та Егіналду. Свіжі виконавці активно увійшли в гру й одразу створили небезпечний момент: Невертон промчав по лівому флангу та пробив у дальній кут, але м’яч трохи розминувся з воротами. Чудовий шанс мав Мар’ян Швед, коли перехопив перепасовку суперників у їхньому штрафному, але замість удару з кількох метрів віддав неточну передачу. Гострою нагодою відповіли гравці «Пюніка» – Рудько зіграв надійно, перевівши над поперечиною удар Гендрікса. Міг неймовірним чином забити автор найкращого гола «Шахтаря» у 2023 році Ярослав Ракіцький: побачивши невдалу позицію воротаря, захисник донеччан пробив зі своєї половини поля, але кіпер єреванців з великими труднощами парирував м’яч. Чемпіони України йшли вперед до самого завершення матчу й на 82-й хвилині провели другий гол: вірмени знову невдало розіграли від воріт, а 17-річний Віктор Цуканов, який з’явився на полі в середині тайму, перехопив передачу голкіпера і вразив порожню сітку – 2:0. В останні хвилини могли відзначитися опоненти, але удар Карабальйо на лінії зупинив Гочолеішвілі, а добивання потягнув Рудько.

2:0 – «Шахтар» перемагає «Пюнік» у першому спарингу року: Кевін дебютує за «гірників» з гольової передачі, а Цуканов забиває за головну команду.

«Шахтар» (Донецьк) – «Пюнік» (Єреван) – 2:0 (1:0)