Шахтар – Бачка-Топола: звіт про матч

11 липня 2024 р.

|

11 липня «Шахтар» провів контрольну гру з ФК «Бачка-Топола» (Сербія)

До третього спарингу літа наставник «оранжево-чорних» Маріно Пушич залучив прибулих на початку тижня українських збірників. Стартовий склад донеччан був такий: Різник – у воротах, лінію оборони утворили Конопля, Бондар, Матвієнко та Азаров, у центрі поля вийшли Марлон Гомес, Судаков і Бондаренко, на флангах атаки діяли Кевін та Зубков, а на вістрі нападу – Траоре.

Швидкий пропущений гол та можливості для камбеку

«Шахтар» уже в перші хвилини міг відкривати рахунок, коли комбінацію Зубкова й Коноплі ударом під поперечину завершував Бондаренко, але голкіпер сербів перевів м’яч на кутовий. А ось суперник першим шансом скористався, і на 4-й хвилині Вулич, перехопивши пас Різника на Бондаренка в штрафному майданчику, уразив сітку донеччан. Підопічні Маріно Пушича одразу спробували налагодити контроль та намагалися проходити оборону опонентів завдяки як комбінаційним діям, так і швидким вертикальним виходам, але до гострих моментів справа доходила нечасто. Відносно небезпечними були удари Зубкова (до рук воротарю) й Азарова (у сітку із зовнішнього боку). Непогану можливість мав Траоре, який вирішив неочікувано для кіпера пробити з дуже далекої відстані – м’яч пройшов поруч з правою штангою. Ближче до завершення тайму темп гри дещо впав, адже матч проходив за температури повітря +32 градуси. За кілька хвилин до перерви «оранжево-чорні» створили чудову нагоду, аби відігратися: Судаков виконав подачу з правого корнера на дальній кут карної зони, а Конопля класно пробив з льоту, проте Іліч потягнув м’яч і врятував сербів.

Тайм з гострими моментами, але без голів

На другу половину тренерський штаб «Шахтаря» очікувано випустив інший склад: у воротах вийшов Твардовський, у захисті – Вінісіус Тобіас, Лацабідзе, Фарина, Педро Енріке, у середній ланці зіграли Степаненко, Назарина та Глущенко, на позиціях вінгерів – Невертон та Педріньйо, центрфорвард – Егіналду. «Гірники» активно розпочали по перерві: Егіналду бив з гострого кута – кіпер упіймав на лінії, Педріньйо небезпечно виконав штрафний – м’яч після рикошету пролетів повз стійку, а після стандарту у виконанні Глущенка ледь не замкнув дальню штангу Назарина. Суперник діяв відверто другим номером, але саме в стрімкій контратаці створив чи не найкращу нагоду для взяття воріт: Лазетич вибіг сам на сам, обіграв Твардовського та був готовий закатити в порожні ворота, проте Лацабідзе наздогнав серба й останньої миті вибив м’яч з-під його ніг. У ще одному епізоді донеччан виручив Твардовський, узявши удар Дяковаца майже впритул. Свій супершанс наприкінці гри мали й «оранжево-чорні»: подачу з правого флангу на ближній штанзі ударом головою завершував Педро Енріке, але м’яч пролетів за сантиметри від дальнього кута. 0:1 – «Шахтар» у спарингу поступається ФК «Бачка-Топола».

Наступний контрольний матч на зборах у Словенії команда Маріно Пушича проведе в неділю, 14 липня, із турецьким «Різеспором». Гра розпочнеться о 18:00 за київським часом.

«Шахтар» (Донецьк) – «Бачка-Топола» (Сербія) – 0:1 (0:1)