Розгромний спаринг

14 липня 2024 р.

|

14 липня «Шахтар» провів контрольний матч з турецьким «Різеспором»

Цей спаринг за домовленістю команд проходив у форматі 2 тайми по 50 хвилин. Наставник «оранжево-чорних» Маріно Пушич обрав такий стартовий склад: у воротах грав Твардовський, на флангах захисту – бразильці Вінісіус Тобіас та Педро Енріке, у центрі оборони дебютував новачок клубу Бартол Франьїч, поруч з яким діяв Фарина, у центрі поля вийшли Степаненко, Назарина та Педріньйо, на позиціях вінгерів – Швед і Невертон, центрфорвард – Егіналду.

Швидкі голи Назарини та Вінісіуса Тобіаса

«Шахтар» потужно розпочав поєдинок й одразу затиснув суперника до їхніх воріт. Уже в дебюті нагоди відкрити рахунок мали Швед, Егіналду та Франьїч, і першого гола довго чекати не довелося. На 11-й хвилині «гірники» пресингом відібрали м’яч у штрафному майданчику турецької команди, а Єгор Назарина з кількох метрів уразив уже порожні ворота – 1:0. Слідом небезпечними ударами здалеку відзначилися Педріньйо та Педро Енріке – обидва рази м’яч пролетів поруч зі стійкою. А на 17-й хвилині донеччани забили вдруге: Вінісіус Тобіас опинився в центральній зоні та, отримавши м’яч від Невертона, увійшов до штрафного та з лівої ноги пробив повз голкіпера – 2:0. Міг відзначитися в першому ж матчі й Бартол Франьїч, але після його удару з напівкола м’яч влучив у праву штангу. Активно діяв Педріньйо: в одній з атак бразилець двічі бив із меж карної зони – спершу суперника врятував воротар, а другу спробу блокував захисник. «Оранжево-чорні» продовжували цілковито контролювати гру та проводили чимало часу на чужій половині поля, проте до перерви більше голів не сталося.

Тотальна перевага з голами Кевіна, Матвієнка і Глущенка

На другий тайм тренерський штаб «Шахтаря» повністю змінив склад, випустивши голкіпера Різника, захисників Коноплю, Бондаря, Матвієнка та Азарова, півзахисників Марлона Гомеса, Бондаренка, Судакова, вінгерів Кевіна та Зубкова й нападника Траоре. Свіжі футболісти одразу активно пішли вперед і вже за 4 хвилини після поновлення гри довели рахунок до великого: після красивої комбінації голкіпер турків потягнув удар Зубкова, але першим на добиванні був Кевін – 3:0. Щоправда, після цього автор гола отримав ушкодження, тож замість нього вийшов Глущенко. Далі гарні нагоди почергово мали Марлон Гомес і Конопля, однак їхні удари пролетіли за сантиметри від цілі. «Гірники» знову повністю домінували на полі й диктували супернику свою гру, і врешті одна з тривалих атак призвела до чергового гола. На 81-й хвилині Судакову не вдалося забити з непоганої позиції, а другим темпом м’яч підхопив Микола Матвієнко та класним ударом метрів з 23 вразив лівий кут – 4:0. Мали нагоди відзначитися Конопля та Бондаренко, але обидва рази не поцілили в площину. Гравці «Різеспора» відповіли одиничним випадом, але надійно діяв Різник, узявши спробу Озбакира. Забивали ж цього вечора виключно донеччани. На 89-й хвилині Антон Глущенко заробив пенальті й сам його реалізував ударом у нижній кут, встановивши остаточний результат.

5:0 – «Шахтар» упевнено перемагає «Різеспор» у четвертому контрольному матчі літнього міжсезоння.

«Шахтар» (Донецьк) – «Різеспор» (Туреччина) – 5:0 (2:0)

Предослє, «Брдо Стедіум», 100 глядачів

Голи: 1:0 Назарина (11), 2:0 Вінісіус Тобіас (17), 3:0 Кевін (54), 4:0 Матвієнко (81), 5:0 Глущенко (89, пен.)

«Шахтар», 1-й тайм: Твардовський, Вінісіус, Франьїч, Фарина, Педро Енріке, Степаненко (к), Назарина, Педріньйо, Швед, Невертон, Егіналду

«Шахтар», 2-й тайм: Різник, Конопля, Бондар, Матвієнко (к), Азаров, Марлон Гомес, Бондаренко, Судаков, Зубков, Кевін (Глущенко, 60), Траоре