Динамо З – Шахтар: звіт про матч

26 липня 2024 р.

|

26 липня «Шахтар» провів контрольний матч із загребським «Динамо»

На передостанній спаринг міжсезоння наставник донеччан Маріно Пушич обрав такий склад: Твардовський – у воротах, лінію оборони сформували Вінісіус Тобіас, Грам, Франьїч та Педро Енріке, у середині поля діяли Назарина, Педріньйо та Глущенко (з капітанською пов’язкою), вінгери – Швед і Невертон, центрфорвард – Егіналду.

Гра з моментами, але без голів

Команди активно розпочали поєдинок і вже у стартові хвилини мали нагоди швидко відкрити рахунок. Спочатку Педро Енріке навісив з лівого флангу на дальню штангу, де Швед поклав корпус та пробив з льоту – голкіпер не без труднощів парирував. Загребці відповіли своїм шансом, і невдовзі рятувати команду довелося Твардовському, який потягнув удар суперника із центру штрафного майданчика. Надалі «гірники» грали першим номером і мали кілька небезпечних можливостей: постріл Вінісіуса Тобіаса пройшов над поперечиною, а Егіналду з подачі Невертона бив головою – поруч із хрестовиною. Біля протилежних воріт ще раз виручив Твардовський, перевівши на кутовий удар здалеку.

Три штанги – у «гірників», єдиний гол – у хорватів

У перерві тренерський штаб «Шахтаря» зробив дві заміни, випустивши на поле Фарину й Гочолеішвілі. Другий тайм знов розпочався з обміну гострими моментами. Невертон вибігав віч-на-віч з воротарем, але трохи не встиг проштовхнути м’яч повз Загораца. А хорвати створили свій гольовий шанс, коли Врбанчич бив з правого флангу штрафного, проте Алаа Грам не дозволив м’ячу залетіти в сітку, зупинивши його на лінії. На 65-й хвилині чудову нагоду забити мав Невертон – його удар з напівкола прийняла на себе права стійка воріт загребців. А вже за дві хвилини господарі вийшли вперед: у швидкій атаці Бакович отримав м’яч майже в центрі карної зони та влучно пробив у ближній кут. Одразу ж після цього міг зрівняти цифри Швед, але йому з кількох спроб не вдалося заштовхати м’яч у ворота хорватів. Водночас у «гірників» на полі з’явився Лацабідзе, а команда продовжувала йти вперед з бажанням відігратися і була близькою до цього. Вінісіус Тобіас на дриблінгу пройшов у штрафному двох опонентів і з гострого кута поцілив у стійку, проте м’яч відлетів до бразильця, який фінтом прибрав опонента та крутив у дальній – знову хорватів рятує штанга. Одразу ж з перспективного штрафного удару Назарина спрямував м’яч кількома сантиметрами вище дев’ятки. 0:1 – «Шахтар» поступається в першому контрольному матчі загребському «Динамо».

Уже завтра, 27 липня, команди зустрінуться у другому спарингу. Поєдинок чемпіонів України та Хорватії відбудеться також у Загребі на «Максимирі» й розпочнеться о 20:00 за київським часом.

Трансляція спарингів «оранжево-чорних» на зборах доступна на YouTube-каналі «Шахтаря»і в мобільному застосунку FC Shakhtar (App Store та Google Play) в розділі Live.

«Динамо» (Загреб) – «Шахтар» (Донецьк) – 1:0 (0:0)