Шахтар U16 – чемпіон України

4 липня 2024 р.

|

«Шахтар» U16 здобув золоті медалі чемпіонату Дитячо-юнацької футбольної ліги України

Шлях до фіналу

Колектив під орудою Володимира Самборського завершив груповий етап на 1-й сходинці турнірної таблиці, маючи в активі 40 балів. «Оранжево-чорні» протягом усього сезону залишилися непереможними та лише наприкінці групового етапу зіграли внічию з ковалівським «Колосом» U16 (2:2). Упевнена гра юнаків «Шахтаря» U16 привернула увагу тренерів юнацької збірної України U16, до розташування якої на турнір розвитку УЄФА викликалися Ярослав Милокост, Нікіта Калюжний, Олександр Балакай та Артем Зубрій. Найкращий бомбардир – Арсеній Фоїна (22 голи у 25 поєдинках).

У стикових матчах «оранжево-чорні» перемогли «Юність» U16 (6:0), «Кремінь» U16 (2:0 і 2:0) та МФК «Металург» U16 (1:0 і 1:1), що дозволило продовжити боротьбу та зіграти у фінальній частині турніру.

Фінал чотирьох

«Шахтар» U16 (Донецьк) – «Динамо» U16 (Київ) – 4:1

Завершальний етап змагань донеччани розпочали на стадіоні ім. Б. Маркевича. Динамівці активніше увійшли в гру та відкрили рахунок на 19-й хвилині, коли Андрейко змістився з лівого флангу та закрутив у дальній кут. Перша половина завершилася мінімальною перевагою киян. Проте в другому таймі малюнок гри змінився, і вже в дебюті після прострільної передачі Зубрія відзначився Середа. На 56-й хвилині за фол поблизу карного майданчику Іваськів отримав друге попередження та покинув поле, лишивши киян у меншості. «Гірники» відразу взяли м’яч під свій контроль та, комбінуючи на частині поля суперника, створювали небезпечні нагоди поблизу воріт Роєнка. Уже на 65-й хвилині Костюк реалізував чисельну перевагу розкішним голом з далекої відстані. Далі крапку в матчі поставив Зубрій, зробивши дубль.

«Шахтар» U16 (Донецьк) – АФ «Рух» U16 (Львів) – 2:0

У другий ігровий день «гірники» зустрічалися з АФ «Рух» U16 на стадіоні ім. Б. Маркевича. Донеччани зі старту взяли м’яч під свій контроль та поступово загрожували воротам Клименка. Уже на 15-й хвилині «оранжево-чорні» повели в рахунку після атаки правим флангом: Ковриженко увійшов у карний майданчик та покотив під удар Вергуну, який прострілив у ближній кут. Після пропущеного м’яча рухівці почали діяти сміливіше, і декілька разів у гру довелося вступати Жураховському. Проте наприкінці першої половини «оранжево-чорні» зуміли подвоїти перевагу завдяки яскравому голу Фоїни. У другій половині малюнок гри не змінився, та «гірники», втримавши перевагу, достроково стали чемпіонами ДЮФЛУ.

«Шахтар» U16 (Донецьк) – ДЮСШ «Рух» U16 (Львів) – 2:0

У заключному поєдинку сезону донеччани зустрічалися з ДЮСШ «Рух» U16 на НТБ «Рух». Перша половина виявилася безгольовою та минула за територіальної переваги «гірників». Проте другу половину «оранжево-чорні» розпочали більш вдало і повели в рахунку на 46-й хвилині, коли Фоїна прибрав на замаху опонента та прострілив у вільний кут. «Гірники» продовжили атакувати й зуміли конвертувати небезпечні нагоди у другий забитий м’яч на 71-й хвилині: Середа вбіг у карний майданчик та прострілив на завершення Трохиму, який встановив остаточний рахунок.

Індивідуальні нагороди

Під час церемонії нагородження індивідуальні призи отримали Єгор Костюк та Ян Журавський. Стійка та надійна гра у воротах не залишилася непоміченою, і Яна визнали найкращим голкіпером фінальної частини ДЮФЛУ. Єгор Костюк отримав нагороду найкращого гравця фінальної частини змагань.