U19. Шахтар – Динамо: звіт про матч

10 травня 2024 р.

|

У 28-му турі юнацького чемпіонату «Шахтар» U19 у Щасливому приймав «Динамо» U19

Тренерський штаб «Шахтаря» U19 на поєдинок з «Динамо» U19 обрав такий стартовий склад: у воротах – Барченко, флангові захисники – Шелекета й Огарков, у центрі захисту – Башмарін і Костюк, у середині поля – Цуканов, Бундаш і Лосенко, на флангах атаки – Ющенко й Пушкарьов, центрфорвард – Демченко.

Тайм за високого темпу

Кияни активніше розпочали поєдинок і першими створили гольову нагоду, коли після розіграшу правого корнера Михавко виборов повітря та головою цілив у дальній кут – повз ворота. Далі гра пішла на зустрічних курсах із мінімальною перевагою «гірників». «Оранжево-чорні» більше контролювали м’яч, тоді як кияни швидко сідали в оборону та грали жорстко, на межі фолу. На 29-й хвилині донеччани розігнали чудову атаку з серією ударів: Демченко прокинув поміж ніг Захарченку та покотив Цуканову, який скинув під удар Пушкарьову – стійка, другим темпом бив Демченко, але нападник не зумів з близької відстані поцілити в площину воріт. Ближче до завершення першої половини суперники діяли у високому темпі, по черзі контролювали м’яч та рідко доходили до заключної третини поля. На 42-й хвилині Пушкарьов діагоналлю знайшов Ющенка, який, опинившись без опіки, змістився до центру та з далекої відстані завдав щільного пострілу – Суркіс не без зусиль парирував на кутовий. Проте під завісу тайму «біло-сині» повели в рахунку: Осипенко з-за меж карного майданчика бив у площину воріт, м’яч від Башмаріна зрикошетив до ніг Маткевича, який з близької відстані прошив Барченка.

Намагання реалізувати чисельну перевагу

У дебюті другої половини «біло-сині» залишилися в меншості: Захарченко затримав Демченка, за що отримав друге попередження та покинув поле. «Гірники» відразу взяли м’яч під свій контроль та намагалися з флангів розхитати щільний захист киян, проте на 57-й хвилині пропустили вдруге: Пономаренко в боротьбі в центральній частині поля проштовхнув м’яч до Кремчаніна, який перевів на завершення Балабі. Тренерський штаб відреагував заміною: замість Ющенка на поле вийшов Дабо. «Гірникам» знадобилось усього 6 хвилин, аби скоротити відставання: Лосенко з правого флангу закинув до карного майданчика на вбігання Огаркову, який головою спрямував м’яч під самісіньку поперечину – 1:2. У наступному епізоді близьким до того, щоб зрівняти рахунок, був Пушкарьов, коли з лицьової лінії цілив у лівий кут – повз ціль. «Гірники» продовжили комбінувати та контролювали м’яч на частині поля суперника, тоді як кияни зосередились на контргрі. На 77-й хвилині Добо в карному майданчику обробив навісну передачу від Лосенка і віддав на Тютюнова, який у дотик скинув під удар Цуканову, та Суркіс урятував команду. Заключні хвилини минули на частині поля киян, проте створити реальної гольової нагоди не вдалось.

1:2 – «Шахтар» U19 удома поступається «Динамо» U19.

Наступний поєдинок команда Олексія Бєліка проведе в суботу, 18 травня. У 29-му турі юнацької першості «Шахтар» U19 зустрічатиметься з «Дніпром-1» U19.

«Шахтар» U19 (Донецьк) – «Динамо» U19 (Київ) – 1:2 (0:1)