Звіт про матч

25 травня 2024 р.

|

У заключному, 30-му турі УПЛ «Шахтар» на виїзді зустрічався з «Поліссям»

«Гірники», достроково ставши чемпіонами, уже не мали турнірної мотивації, тоді як житомиряни боролися за місце у єврокубках. Головний тренер «оранжево-чорних» Маріно Пушич на останню гру сезону випустив такий стартовий склад: Твардовський – у воротах, Ракіцький (капітан) та Міроші – у центрі захисту, Гочолеішвілі й Педріньйо – на флангах, Назарина, Бондаренко і Марлон Гомес – у середині поля, вінгери – Швед та Кевін, центрфорвард – Траоре.

Два голи суперника до перерви

Дебют зустрічі пройшов за ігрової переваги донеччан, які мали кілька чудових моментів. Потужний постріл Назарини здалеку потягнув Кудрик, Гочолеішвілі також з-за меж штрафного пробив над поперечиною, а Марлон Гомес цілив по діагоналі у правий кут, але й тут зреагував голкіпер. На екваторі тайму в «гірників» відбулася вимушена заміна: Ракіцький отримав ушкодження, замість нього вийшов Лемкін. Невдовзі свою першу нагоду створили господарі – Таллес пробив повз стійку. А на 27-й хвилині житомиряни відкрили рахунок: після подачі з кутового захисник «Шахтаря» Педріньйо головою зрізав м’яч у власні ворота. І тут же стався другий гол – після флангового прострілу Михайліченка у центр карного Луіфер Ернандес із двох спроб пробив Твардовського. У завершенні тайму активнішими були гості, проте створити якусь небезпеку біля воріт опонента не вдалося.

Старт другої половини пройшов у невисокому темпі й також без особливої гостроти: «оранжево-чорні» частіше контролювали м’яч, а житомиряни чекали на свої шанси в контратаках. Після години гри Маріно Пушич випустив на поле свіжих Криськіва, Сікана й Цуканова. Можливість відіграти м’яч мав Назарина, але його удар з-під поперечини знову витягнув воротар «вовків». Сікан виходив майже віч-на-віч з Кудриком, але кіпер вчасно залишив штрафний майданчик та випередив форварда на м’ячі. Фінальний свисток зафіксував перемогу «Полісся» 2:0.

Це був останній матч сезону-2023/24, який «Шахтар» завершує в статусі чемпіона й володаря Кубка України.

«Полісся» (Житомир) – «Шахтар» (Донецьк) – 2:0 (2:0)