U19. Болонья – Шахтар – 3:4

19 вересня 2024 р.

|

У 1-му турі Юнацької ліги УЄФА «Шахтар» U19 в результативному матчі переміг «Болонью» U19

Наставник «Шахтаря» U19 Олексій Бєлік на перший єврокубковий поєдинок сезону обрав такий стартовий склад: Баглай – у воротах, Огарков та Дрозд вийшли на флангах оборони, Костюк і Башмарін – у центрі захисту, у середині поля розташувались Бундаш, Цуканов і Тютюнов, позиції вінгерів закривали Стрільчук і Галонський, центрфорвард – Ломага.

Результативні удари Ломаги й Цуканова

Стартові хвилини матчу пройшли в боротьбі, яку ускладнила сильна злива у Вальзамоджі. Уже на 7-й хвилині арбітр вирішив зупинити гру через несприятливі погодні умови, і поєдинок було перенесено на наступний ігровий день. У четвер, 19 вересня, о 17:00 за київським часом гра відновилася на стадіоні «Ренато Даль’Ара». Донеччани швидко повели в рахунку завдяки вдалій контратаці: Тютюнов, перехопивши м’яч у центральному колі, просунувся до напівкола і віддав на Цуканова, який, обробивши м’яч, змістився з флангу та влучним ударом вразив площину воріт. Після цього «червоно-сині» почали активніше комбінувати біля карного майданчика «гірників». Під однієї з атак Ебоне прорвався у воротарський майданчик, де Костюк змушений був фолити. Арбітр призначив пенальті, який нападник реалізував, пробивши в протилежний від голкіпера кут, – 1:1. Згодом донеччани швидко перехопили ініціативу та розпочали результативну атаку, яку точним ударом завершив Ломага. До кінця першої половини команди здебільшого вели позиційну боротьбу в центральній частині поля.

Драматична розв’язка та вдалий старт у єврокубках

Другу половину активніше розпочали господарі поля, і вже на 50-й хвилині зуміли зрівняти рахунок після розіграшу кутового: Де Лука, зігравши на підбиранні, прошив Баглая – 2:2. Згодом тренерський штаб донеччан посилив правий фланг атаки заміною, і на поле замість Галонського вийшов Петрук. «Оранжево-чорні» у відповідь атакували правим флангом, утім спробу Тютюнова заблокував Де Лука. «Гірникам» не знадобилося багато часу, щоб організувати ще одну перспективну атаку: Стрільчук отримав оперативний простір після діагональної передачі, але йому забракло точності. Дії «червоно-синіх» виявилися вдалішими, і на 67-й хвилині Тонін, увірвавшись із флангу в карний майданчик, віддав на вільного Менегаццо, який у дотик вивів «Болонью» U19 уперед. Наставник «оранжево-чорних» Олексій Бєлік відреагував подвійною заміною, освіживши лінію півзахисту: на поле вийшли Сметана й Давиденко. На 72-й хвилині «гірники» зуміли зрівняти рахунок завдяки індивідуальним діям Цуканова, який обіграв трьох опонентів поблизу воротарського майданчика і завдав точного удару під поперечку – 3:3. Ближче до завершення матчу «Шахтар» U19 повністю заволодів ініціативою та комбінував біля карного майданчика суперника і таки домігся свого на 90-й хвилині, коли крапку в матчі поставив Трифаненко.

4:3 – «Шахтар» U19 у першому єврокубковому матчі сезону здобуває перемогу над «Болоньєю» U19. У наступному турі Юнацької ліги УЄФА 2 жовтня «гірники» на виїзді зустрінуться з однолітками з «Аталанти» U19.

А гру юнацької першості України підопічні Олексія Бєліка проведуть уже найближчого понеділка, 23 вересня, коли на «Арсенал-Арені» прийматимуть «Оболонь» U19. Початок о 12:00. Пряма трансляція буде доступна на офіційному YouTube-каналі «Шахтаря».

«Болонья» U19 (Болонья) – «Шахтар» U19 (Донецьк) – 3:4 (1:2)

0:1 Цуканов (9), 1:1 Ебоне (27, пен.), 1:2 Ломага (37), 2:2 Де Лука (50), 3:2 Менегаццо (67), 3:3 Цуканов (72), 3:4 Трифаненко (90)

«Шахтар» U19: Баглай, Дрозд (Шелекета, 85), Башмарін, Костюк, Огарков (к), Бундаш (Давиденко, 68), Тютюнов (Сметана, 68), Цуканов, Стрільчук (Трифаненко, 85), Галонський (Петрук, 55), Ломага