Верес – Шахтар: звіт про матч

27 вересня 2024 р.

|

У 8-му турі УПЛ «Шахтар» зустрічався на виїзді з «Вересом»

У стартовому складі «гірників» відбулося кілька змін порівняно з попереднім матчем: на флангах захисту цього разу грали Юхим Конопля та Педро Енріке, а на позиціях вінгерів Маріно Пушич від перших хвилин випустив Педріньйо та Невертона.

Безгольова перша половина

Гра розпочалася із 20-хвилинною затримкою через повітряну тривогу. Старт поєдинку команди провели в позиційній боротьбі та майже без моментів. Донеччани трохи більше володіли м’ячем і намагалися атакувати переважно лівим флангом, де був активний Невертон, проте без особливої гостроти. Першу нагоду відкрити рахунок було створено після екватора тайму: Бондар головою замикав подачу з кутового, але не влучив у ворота. Невдовзі ще один навіс – від Невертона з лівого флангу – завершився небезпечним ударом Траоре, але м’яч знову пролетів за сантиметри від штанги. Напівмоменти мали Судаков, Бондаренко та Невертон. Господарі відповіли своїм випадом, коли Кльоц потужним пострілом здалеку ледь не поцілив у лівий кут. А ще Дахновський бив головою після навісу з корнера – теж повз ціль.

Судаков забив, але суперник зміг відігратися

У перерві тренерський штаб «оранжево-чорних» провів заміну, випустивши на поле Олександра Зубкова. Той активно увійшов до гри і майже одразу небезпечно бив з правого кута штрафного, але його удар узяв голкіпер. Непоганий момент мав Бондаренко, який головою добивав м’яч у ворота, проте і тут Кожухар зреагував. Відкрити рахунок «гірникам» вдалося на 64-й хвилині: Криськів у карному майданчику прикрив м’яч корпусом і був збитий Сміяном, а Георгій Судаков реалізував пенальті ударом у правий нижній кут – 0:1. Слідом за цим донеччани могли подвоїти перевагу, коли постріл Криськіва парирував Кожухар, а Траоре додавав головою з центру штрафного, проте суперники винесли м’яч з лінії воріт. А на 81-й хвилині неочікувано забили господарі: Різник виграв вихід віч-на-віч у Гайдучика, але м’яч відскочив до Кльоца, який ударом здалеку вразив лівий кут та зрівняв рахунок. У час, що залишився, «гірники» мали можливості вирвати перемогу, проте Зубков зі штрафного пробив за сантиметри від стійки, а в компенсовані хвилини удар Невертона головою прийшовся в поперечину. 1:1 – нічия «Шахтаря» та «Вереса».

Далі команда Маріно Пушича готується до другого матчу Ліги чемпіонів УЄФА. 2 жовтня в Гельзенкірхені «Шахтар» прийматиме італійську «Аталанту». Гра відбудеться на «Фельтінс-Арені» («Арена АуфШальке») та розпочнеться о 19:45 за київським часом.

«Верес» (Рівне) – «Шахтар» (Донецьк) – 1:1 (0:0)