0 - 0

12 липня 2018 р. 18:00

Бешикташ

12 липня на «гірників» чекає заключний спаринг у Австрії.

На літніх зборах підопічні Паулу Фонсеки вже зіграли чотири контрольні зустрічі, здобувши перемоги над данським «Брондбю» (3:2), австрійською «Аустрією» (3:0), нідерландським «Вітессом» (4:1) і завершивши внічию з болгарським ЦСКА (0:0).

Історія стамбульського «Бешикташа» почалася 1903 року. Клуб є 15-разовим чемпіоном країни, 9 разів здобув Кубок і 8 – Суперкубок Туреччини. 2003-го «чорно-білих» привів до титулу майбутній наставник «Шахтаря» Мірча Луческу, однак протягом наступних 12 років повторити цей успіх вдалося тільки одного разу – з Мустафою Денізлі 2009-го. Тривалий період без трофеїв перервався з призначенням Шенола Гюнеша: за нього «Бешикташ» виграв два чемпіонати поспіль (2016, 2017) та вперше вийшов в 1/8 фіналу Ліги чемпіонів.

У турецькій Суперлізі-2017/18 «Бешикташ» фінішував четвертим (попереду «Галатасарай», «Фенербахче» й «Істанбул Башакшехір»), причому «чорні орли» жодного разу не поступилися на власному полі, а відставання від чемпіона в підсумковій таблиці становило лише чотири очки.

Лідери

«Бешикташ» має збалансований склад із великою кількістю досвідчених легіонерів. Основний воротар – іспанець Фабрі. В обороні діють екс-футболісти «Реала» та «Барселони» Пепе й Адріано, чілієць Гарі Медель і турок Джанер Еркін. У розвитку атак багато що залежить від голландців Джермейна Ленса, Райана Бабела і португальця Рікарду Куарежми (найкращий асистент команди), а на вістрі в Гюнеша також є вибір – Альваро Негредо, Мустафа Пектемек, Вагнер Лав й інші виконавці.

Попередній матч

«Шахтар» часто зустрічався з турецькими клубами в контрольних поєдинках. 14 листопада 2013 року на Олімпійському стадіоні імені Ататюрка в Стамбулі «гірники» перемогли «Бешикташ» із великим рахунком 4:1. У складі «оранжево-чорних» дублем відзначився Фред, ще по голу оформили Ілсіньо й Дуглас Коста. Цікаво, що Дентіньо тоді на правах оренди виступав за стамбульців та провів на полі всі 90 хвилин.

Де дивитися?

Гра «Шахтар» – «Бешикташ» відбудеться 12 липня о 18:00 за Києвом. Пряма трансляція – на телеканалі «Футбол 2».