ОСК Металіст

Арсенал-Київ

29 липня, Харків, ОСК «Металіст», 19:30
Пряма трансляція на телеканалі «Футбол 1»

Після виїзної перемоги в Чернігові над «Десною» (2:0) підопічні Паулу Фонсеки проведуть перший домашній поєдинок у новому сезоні. У протистоянні з «Арсеналом-Києвом» не братимуть участі дискваліфікований Ісмаїлі та травмований Сергій Кривцов, що працює за індивідуальною програмою.

«Каноніри» повернулись до Прем’єр-ліги за п’ять років. 2013-го клуб у ході чемпіонату знявся зі змагань, а наступного року його було відроджено під зміненою назвою «Арсенал-Київ». 2015-го команді знов надали професійний статус, і протягом трьох сезонів вона подолала шлях від Другої ліги до еліти.

Перед стартом в УПЛ киян очолив італієць Фабріціо Раванеллі, ставши найгучнішим тренерським призначенням літа в Україні. Колишній форвард збірної Італії є відомим за виступами в середині 1990-х за «Ювентус», з яким виграв Серію А, Лігу чемпіонів та Кубок УЄФА. Утім досвід роботи наставником у Раванеллі надто малий – кілька місяців у французькому «Аяччо» 2013 року.

«Каноніри» почали сезон матчем зі «Львовом» та поступилися з рахунком 0:2. У складі багато новачків: легіонери Ніколич, Піріс, Євтоскі, Єлич і Нгейітала, Насонов та Доронін, що прийшли з клубів Прем’єр-ліги, орендовані Сагуткін, Осман, Дубінчак, Вакулко, Баланюк й інші.

У чемпіонатах України «Шахтар» здобув 15 перемог, 6 разів команди зіграли внічию, двічі брав гору «Арсенал-Київ». Різниця м’ячів: 51–14.

На власному полі в «оранжево-чорних» така статистика: +11=0-1 (36–4).

Також можна пригадати останнє протистояння клубів у Прем’єр-лізі (5 жовтня 2013 року на «Донбас Арені»). Той поєдинок завершився розгромом гостей 7:0, однак згодом усі результати киян було анульовано.

Суперники зійшлися в 1/16 фіналу Кубка України – 2015/16. Ще в першому таймі «Шахтар» здебільшого відкинув питання щодо переможця (відзначились Максим Малишев та Едуардо), а за 15 хвилин до кінця Сергій Гринь встановив остаточний рахунок – 3:0.