НСК Олімпійський

Колос

Денис Костишин (77)

21 серпня, Київ, НСК «Олімпійський», 19:00

«Шахтар» готується до нового старту в статусі 13-разового чемпіона України, у 4-й раз поспіль завоювавши золото. Захист титулу «гірники» розпочнуть матчем із «Колосом», якому минулого сезону забили найбільше м'ячів (13 у 4 зустрічах).

Минулий і новий футбольний рік відділяють лише 3 дні. Команда Луїша Каштру повернулася з Німеччини 18 серпня, а вже наступного дня поновила тренування в Святошині. Ті, хто грав з «Інтером», працювали в загальній групі 45 хвилин і завершили заняття відновними процедурами, решта додатково відточували взаємозв'язки у двосторонках.

20 серпня вже відбувся матч молодіжних складів, що завершився перемогою «Шахтаря» 4:0. Даниїл Сікан відіграв увесь поєдинок та оформив дубль, 90 хвилин провів Вітао, а Маркіньоса Сіпріано і Олександра Пихальонка замінили на 83-й хвилині. Цілком очевидно, що Луїш Каштру визначить стартовий склад на зустріч з «Колосом» з-поміж інших футболістів заявки, яку ми публікували раніше. Зауважимо, що з оренди в «Маріуполі» повернувся Віктор Корнієнко, а Додо та Євген Коноплянка відтепер виступатимуть під новими номерами.

Для «Колоса» сезон-2019/20 став дебютним у Прем'єр-лізі й завершився більш ніж вдало. Для початку команда увійшла до верхньої шістки, де фінішувала останньою, однак пробилася до кваліфікації Ліги Європи через єврокубковий плей-оф: підопічні Руслана Костишина з рахунком 4:1 перемогли «Дніпро-1», а потім у доданий час дотиснули «Маріуполь» (1:0). Героєм тих поєдинків став Денис Антюх, що забив 3 із 5 м'ячів.

З відпустки «Колос» вийшов 10 серпня і провів тижневий збір у режимі дворазових тренувань у Полтавській області. Влітку клуб оформив річні оренди футболістів «Динамо» Микити Кравченка та Євгена Смирного. Останній грав за ковалівців і минулого сезону. Ще одним новачком став захисник Євген Новак, який раніше виступав за північномакедонський «Вардар» (за станом на 19 серпня на чемпіонат його не заявлено). Покинув команду Євген Єфремов, котрий продовжить кар'єру в Литві.

У «Шахтаря» 4 перемоги над «Колосом» у чемпіонаті України з різними варіантами рахунку (6:0, 4:3, 1:0, 2:0).

15 липня «Шахтар» переміг «Колос» на «Олімпійському» з рахунком 2:0. Ця зустріч відбулася в передостанньому турі та вже не мала турнірного значення, проте «гірники» не зменшили обертів і закріпили відрив від конкурентів. У дебюті другого тайму Сіпріано оформив дебютний гол за клуб, за 8 секунд зробивши ривок без м'яча на 75 метрів, а насамкінець Мораес після ідеального пасу Марлоса поставив крапку.

10 Маріуполь 0 0 0 0 0 0 0
12 Минай 0 0 0 0 0 0 0