НСК Олімпійський

Рух

Прев'ю

21 лютого, Київ, НСК «Олімпійський», 17:00

«Шахтар» після шостої нічиєї в чемпіонаті «відпустив» Динамо в триочковий відрив, проте лишається єдиною командою без поразок і найкращою за кількістю забитих м’ячів – 30 у 13 проведених матчах (ще 3 – це технічна перемога над «Інгульцем»). «Гірники» більше за всіх володіють м’ячем, частіше від інших уходять до штрафного та б’ють по воротах. Цікаво, що в топ-15 рейтингу країн УЄФА, де Україна зараз на 12-й позиції, крім «Шахтаря» у своєму чемпіонаті не програвали лише португальський «Спортінг» і шотландський «Рейнджерс».

Головною подією тижня, що минає, для вболівальників став єврокубковий рестарт «оранжево-чорних». У першому матчі 1/16 фіналу Ліги Європи команда Луїша Каштру з рахунком 2:0 перемогла в Тель-Авіві «Маккабі» (забили Алан Патрік і Тете). Наразі на відновлення й підготовку до гри чемпіонату в «гірників» лише дві доби: у п’ятницю «Шахтар» повернувся до Києва, в суботу провів тренування у Святошині.

І відзначаємо повернення на трибуни глядачів! Стадіони дозволено заповнювати на 50% місткості. Усі охочі можуть відвідати матч «Шахтар» – «Рух» у Києві. Квитки продаються онлайн на shakhtar.com і в мобільному додатку FC Shakhtar (Google Play та App Store). Вартість – від 50 гривень.

Суперник

У своєму дебютному сезоні в елітному дивізіоні «Рух», як і очікувалось, не хапає зірок з неба. У 7 стартових турах команда мала 5 поразок, однак дорогого вартує нічия із «Шахтарем». І підопічні Івана Федика справно набирали очки із зіставними за класом командами – «Львовом», «Минаєм», «Інгульцем», також з «Маріуполем», «Олександрією» й «Ворсклою». «Жовто-чорні» вже 7 матчів завершили внічию. А дебютну та єдину перемогу було здобуто перед зимовою перервою – 4:1 у Львові з «Дніпром-1».

Отже, зараз «Рух» посідає передостаннє місце, маючи по 10 очок з «Минаєм», що замикає таблицю. Команда забила 13 і пропустила 24 м’ячі. Друга частина сезону для неї розпочалась тиждень тому матчем з «Ворсклою»: на 17-й хвилині Юрій Климчук реалізував пенальті, а на 52-й Георгій Цитаїшвілі зрівняв рахунок – 1:1. «Жовто-чорні» атакували позиційно більше суперника, перевершили його за кількістю передач до фінальної третини, ударів по воротах і кутових. Цікаво, що головний тренер львів’ян протягом гри здійснив лише дві заміни, перша з яких була вимушеною – через ушкодження Кондракова.

Перед матчем із чемпіоном «Рух» не має дискваліфікованих. Тільки орендований у «Шахтаря» Андрій Борячук не гратиме проти рідного клубу, на чому акцентує увагу офіційний сайт львів’ян.

Попередня зустріч

Цього сезону «Шахтар» і «Рух» зустрілись на офіційному рівні вперше. 23 вересня на «Арені Львів» «гірники» мали кілька шансів повести в рахунку до перерви. Уже на 1-й хвилині вище пробив Тайсон, згодом Тете влучив у штангу, наприкінці тайму Мораес завдавав удару після паса Додо, однак Копина встиг підставити ногу. Господарі мали нагоду на контратаці – Мисик не влучив у дальній кут. На 47-й хвилині він махнув ногою повз м’яч, який ішов у площину, коли Степаненко переривав простріл, – 1:0. «Рух» відійшов у глибоку оборону, проте це не вберегло його від гола у відповідь – Тайсон узяв гру на себе й віддав відмінний пас до штрафного, а Марлос убіг до вільної зони та перекинув Бандуру. Наприкінці могли забити обидві команди (Фернандо і Кондраков), але рахунок лишився нічийним – 1:1.

10 Маріуполь 0 0 0 0 0 0 0
12 Минай 0 0 0 0 0 0 0