19 березня 2023 р. 15:00

Рух

19 березня, Львів, «Арена Львів», 15:00
Пряма трансляція – Setanta Sports

«Шахтар» потужно розпочав весняну частину УПЛ, здобувши 3 поспіль розгромні перемоги – над «Минаєм» (4:1), «Металістом 1925» (7:0) та «Кривбасом» (3:0). Успіх у Кривому Розі забезпечили ефектний постріл Георгія Судакова, дебютний гол Кевіна Келсі та перший м’яч після повернення до гри Мар’яна Шведа. Завдяки цьому «гірники» вийшли в одноосібні лідери УПЛ: після 16 зіграних матчів у підопічних Ігора Йовічевіча 39 очок та найкраща в чемпіонаті різниця м’ячів (43–12).

Цього тижня «оранжево-чорні» також провели матч 1/8 фіналу Ліги Європи УЄФА в Роттердамі, де поступилися «Феєнорду» і завершили єврокубкову кампанію. У п’ятницю команда повернулася до України і тепер концентрується на внутрішніх змаганнях.

«Рух» розпочав другу частину сезону з перемоги над «Металістом» (2:1) завдяки голам Юрія Климчука та Ярослава Карабіна, а після того зазнав домашньої поразки від «Колоса» (0:1). Наразі команда Леоніда Кучука посідає 12-ту сходинку в турнірній таблиці (17 очок, різниця м’ячів: 19–24), балансуючи на межі зони вильоту.

Узимку склад рухівців поповнили двоє бразильців: повернення з оренди Едсона Фернандо та підписання вільним агентом Джефферсона Вінісіуса. Утім ці гравці далекі від основи. А лідером команди є інший південноамериканець – Теллес, на рахунку якого 5 голів та 6 асистів. Додамо, що зустріч з «гірниками» через перебір карток пропускатиме основний правий захисник львів’ян Роман Дідик.

У чемпіонаті України «Шахтар» та «Рух» зіграли між собою 4 матчі: у 3 з них перемагали «гірники», ще 1 поєдинок завершився внічию. Загальна різниця м’ячів також засвідчує перевагу «оранжево-чорних» (6–1).

2 вересня 2022 року «Шахтар» та «Рух» зустрічалися на полі львівського стадіону «Україна». У першому таймі підопічні Ігора Йовічевіча володіли ініціативою, але незадовго до перерви залишилися в меншості після вилучення Мудрика. У другій половині «гірники» продовжували тиснути на суперника й врешті домоглися свого: на 79-й хвилині навіс Бондаря влучним ударом головою замкнув Юхим Конопля. Цей гол і став вирішальним – 1:0 на користь донеччан.

Матч «Шахтар» – «Рух» обслуговуватиме бригада арбітрів на чолі з Миколою Балакіним. Асистенти – Тарас Чопілко та Євген Данильченко.

7 Кривбас 30 12 5 13 26 30 41
8 Минай 30 9 9 12 25 30 36