Лейпциг

Крістофер Нкунку (10) Андре Сілва (50) Домінік Собослаї (63) Валерій Бондар (68, а/г)

2 листопада, Варшава, Стадіон Війська Польського, 19:45
Пряма трансляція – Megogo

«Шахтар» стартував в основній стадії турніру виїзною перемогою саме над «Лейпцигом» (4:1), одразу позначивши свої претензії на вихід з групи. Після цього були нічиї із «Селтіком» (1:1), мінімальна поразка на «Сантьяго Бернабеу» (1:2) та втрачена на останніх секундах перемога над «Реалом» у Варшаві (1:1), а в попередньому турі «гірники» знов поділили очки з чемпіоном Шотландії на «Селтік Парк» (1:1). Так, після 5 зіграних матчів у підопічних Ігора Йовічевіча 6 очок (різниця м’ячів: 8–6) і гарантована єврокубкова весна в Лізі Європи, а в разі перемоги над «Лейпцигом» «гірники» вийдуть до 1/8 фіналу Ліги чемпіонів.

До поєдинку з німецьким суперником «оранжево-чорні» підходили через непростий матч чемпіонату України з «Олександрією» (2:2). Через повітряну тривогу зустріч тривала 3 години, донеччани майже тайм грали в меншості й у підсумку втратили очки, пропустивши наприкінці. Однак «Шахтар» лишається непереможним в УПЛ (6 перемог і 2 нічиї) та продовжує боротьбу за лідерство. Зазначимо, що в цій грі дебютний гол за клуб забив захисник Богдан Михайліченко, а вінгер «гірників» Михайло Мудрик відзначився в четвертому матчі поспіль – наразі в нього 14 результативних дій у сезоні (7 голів і 7 асистів).

«Лейпциг» розпочав груповий етап Ліги чемпіонів із 2 поразок – від «Шахтаря» (1:4) й «Реала» (0:2). Саме розгром у поєдинку з «гірниками» спричинив звільнення наставника Доменіко Тедеско. З новим головним тренером Марко Розе справи команди налагодились – німці двічі обіграли «Селтік» (3:1 удома й 2:0 на виїзді), а також здобули перемогу над «Реалом» (3:2) і завдяки їй з 9 очками вийшли на друге місце в групі F.

Жовтень узагалі видався надуспішним для «Лейпцига». «Бики» видали вражаючу серію з 9 безпрограшних матчів у 3 турнірах (7 перемог і 2 нічиї за загальної різниці м’ячів 25–9). Вражає і форма лідерів команди: у Крістофера Нкунку цього сезону вже 13 забитих м’ячів, в активі Тімо Вернера – 9 голів і 4 асисти. Саме їхні влучні удари забезпечили команді Марко Розе перемогу в суботньому поєдинку Бундесліги з «Баєром» (2:0). З кадрових утрат відзначимо травми основного голкіпера Гулачі, захисників Клостерманна й Гальстенберга, хавбеків Лаймера та Гайдара.

6 вересня 2022 року «Лейпциг» і «Шахтар» зустрічалися в Німеччині в поєдинку 1-го туру Ліги чемпіонів. На 16-й хвилині Мар’ян Швед скористався помилкою воротаря й відкрив рахунок. На початку другого тайму господарі зусиллями Сімакана відігралися, проте вже за хвилину Швед із паса Мудрика знову вивів донеччан уперед. На 76-й хвилині відзначився й сам Михайло Мудрик, а потім оформив другий асист, з якого Лассіна Траоре поставив крапку в матчі, – 4:1 на користь «оранжево-чорних».

Матч «Шахтар» – «Лейпциг» обслуговуватиме англійська бригада арбітрів на чолі з Майклом Олівером.