Арена Львів

Данило Сiкан (18) Данило Сiкан (30) Олександр Зубков (35) Данило Сiкан (39) Лассіна Траоре (72) Невен Джурасек (90)

1 жовтня, Львів, «Арена Львів», 17:00
Пряма трансляція – 2+2, Setanta Sports

«Шахтар» у 4 стартових турах набрав 10 очок і ділить 1-ше місце в турнірній таблиці УПЛ. Після нічиєї з іще одним представником Харкова «Металістом 1925» (0:0) команда Ігора Йовічевіча здобула 3 перемоги – над «Кривбасом» (1:0), «Рухом» (1:0) і «Чорноморцем» (2:1). Також донеччани успішно розпочали євросезон: у 2 матчах групового етапу Ліги чемпіонів розгромили на виїзді «Лейпциг» (4:1) і зіграли внічию із «Селтіком» (1:1).

Після гри із шотландцями настала двотижнева перерва в клубному футболі. «Гірники» провели її у Варшаві: тренувалися й зіграли контрольний поєдинок з польським «Радом'яком». При цьому 13 футболістів «Шахтаря» виступали за національну та молодіжну збірні України, а до розташування клубу прибули лише напередодні поєдинку з харків'янами.

«Металіст» повернувся до УПЛ уперше після 2016 року, переживши протягом цього часу розформування клубу, відродження на аматорському рівні, перемогу в Другому дивізіоні та лідерство в Першій лізі. Новий сезон харків'яни розпочали з перемоги над «Рухом» (2:1), потім зіграли внічию з «Інгульцем» (1:1), обіграли «Олександрію» (3:1), а минулого туру зазнали першої поразки, поступившись «Колосу» (0:1).

Склад «Металіста» суттєво змінився цього літа, коли клуб залишили головний тренер Олександр Кучер і низка провідних футболістів. Наразі команду очолює 52-річний Олег Ратій. Лідерами колективу є досвідчений голкіпер і капітан Олександр Рибка, півзахисник В'ячеслав Танковський (обидва в різний час виступали за «Шахтар») і форвард Максим Прядун, який забив 2 переможні м'ячі харків'ян цього сезону.

«Шахтар» і «Металіст» у чемпіонаті України зіграли між собою 38 матчів. В «оранжево-чорних» 26 перемог, 10 зустрічей завершилися внічию і ще 2 – на користь харків'ян. За загальною різницею м'ячів перевага також за донецькою командою: 91–28. Найбільший результат було зафіксовано в сезоні-2000/01, коли «гірники» обіграли опонента на власному полі з рахунком 8:0.

Минула зустріч

У межах УПЛ команди востаннє грали 1 квітня 2016 року у Львові. Суперники швидко обмінялися голами Тайсона і Корнєва, але потім забивали лише «гірники». До перерви по голу провели Ісмаїлі та Факундо Феррейра, у другому таймі ще двічі відзначився Тайсон, а Марлос, Едуардо й Бернард оформили остаточний рахунок. 8:1 – переконлива перемога донеччан.

Матч «Металіст» – «Шахтар» обслужить бригада арбітрів на чолі з Ігорем Пасхалом. Асистенти – Семен Шлончак та Олександр Корнійко.

7 Кривбас 30 12 5 13 26 30 41
8 Минай 30 9 9 12 25 30 36