Динамо

Віталій Буяльський (38)

31 травня, Київ, НСК «Олімпійський», 17:00
Пряма трансляція на телеканалі «Футбол 1»

Чемпіонат України повертається після тривалої паузи. Через розповсюдження коронавірусу 23-й і 24-й тури розділили 2,5 місяця. Левову частку цього часу команди не тренувались у загальних групах: футболісти знаходилися на домашній самоізоляції, а до повноцінної роботи приступили лише декілька тижнів тому.

«Шахтар» готувався до поновлення сезону на полі тренувального комплексу у Святошині. Там же встигли відбутися 2 контрольні зустрічі. 24 травня «оранжево-чорні» з рахунком 4:1 розгромили львівський «Рух» (Соломон, Марлос, Коноплянка, Мораес), а 27 травня відвантажили 4 м’ячі без відповіді київській «Оболоні-Бровару» (Патрік, Марлос, Маркос, Тете). Результат у цих випадках відігравав одну з другорядних ролей: важливішим є те, що в Луїша Каштру була можливість дати практику всім доступним футболістам.

У четвер, 28 травня, «гірники» провели годинну сесію, що спрямована на відпрацювання позиційних дій в атаці та обороні. Захисник Микола Матвієнко, який не грав напередодні з «Оболонню-Броваром», повернувся до загальної групи. У п’ятницю в «Шахтаря» за планом знов тренування у Святошині, а в суботу команда випробує поле «Олімпійського».

Чемпіонат триває, проте низка обмежень, пов’язаних із безпекою, залишається в силі. Усі матчі будуть проходити без глядачів. Через це, а також враховуючи необхідність мінімізувати переїзди, клубом прийнято рішення в цей період грати на НСК «Олімпійський» у Києві.

«Шахтар» лідирує в турнірній таблиці з відривом у 13 балів від «Зорі» та «Динамо» (у них по 46 очок). Кияни в минулій частині сезону здобули 14 перемог, 4 зустрічі скінчилися нічиєю та 5 разів зазнавали поразок (зокрема двічі від «гірників»).

Підопічні Олексія Михайличенка в процесі підготовки також зустрілися з «Рухом». Матч завершився нічиєю 0:0, а наставник «Динамо» задіяв у ньому 19 футболістів – по 90 хвилин провели захисники Попов, Шабанов і Миколенко. А 27 травня ранній дубль Цитаїшвілі приніс команді перемогу над «Олімпіком» (укорочений спаринг із 2 таймів по півгодини).

Історія взаємовідносин

Ні з ким «Шахтар» не грав у чемпіонаті частіше, ніж із «Динамо». Історія нараховує 63 матчі: 22 перемоги в «оранжево-чорних», 24 – у «біло-синіх», 17 нічиїх. Різниця м’ячів: 73–78. А в домашніх поєдинках перевага на боці донеччан: +13=10–8, 40–31.

Попередня зустріч у чемпіонаті

10 листопада в Харкові гол Сергія Кривцова, забитий на 17-й хвилині після подачі Тете з кутового, приніс «Шахтарю» перемогу з рахунком 1:0.