Глiб Бухал (58, а/г) Тайсон (73) Дентіньо (90)

Прев'ю

31 липня, Олександрія, «Ніка», 19:00
Пряма трансляція на телеканалі «Футбол 2»

«Шахтар» – 12-разовий чемпіон країни. «Оранжево-чорні» виграли Прем’єр-лігу вже 3 рази поспіль (2017, 2018, 2019) і в новому сезоні розпочнуть захист титулу поєдинком із бронзовим призером.

Після Суперкубка в підопічних Луїша Каштру лише два дні на відновлення й підготовку до старту в чемпіонаті. Виїзд до Олександрії дасть відповідь на запитання, наскільки широку ротацію здійснить тренерський штаб у перших офіційних матчах. У протистоянні з «Динамо» 9 футболістів провели на полі по 90 хвилин, а Тете та Дентіньо з’явилися на заміну в заключній частині зустрічі.

Відзначимо, що 4 роки тому (в сезоні-2015/16) «Шахтарю» вже доводилось грати з «Олександрією» в 1-му турі. Тоді поєдинок у Львові завершився перемогою «гірників» з рахунком 2:0.

Суперник

Уперше у своїй історії «Олександрія» посіла 3-тє місце в чемпіонаті України. Цей результат дозволив клубові потрапити просто до групового етапу Ліги Європи. Суперників олександрійці дізнаються за місяць – жеребкування основного раунду відбудеться 30 серпня.

А зараз на підопічних Володимира Шарана чекає черговий старт у Прем’єр-лізі. Улітку команда провела гарний збір у Нідерландах, де зустрілася з якісними опонентами («Юрдінген», «Андерлехт», АЗ (Алкмар), «Дуйсбург», «Стандард») і здобула кілька перемог. Потім був другий етап підготовки в Болгарії та ще низка контрольних матчів («Борец», АЕЛ, «Алтин Асир»), а після повернення до України – спаринг із «Дніпром-1».

В «Олександрії» є кадрові зміни: пішли Андрій Цуріков, Станіслав Микицей, Денис Дедечко, Артем Полярус і Віталій Пономар. Натомість гравцем клубу на повноцінній основі став Валерій Лучкевич, що підписав дворічний контракт. Ще троє літніх новачків – захисник Денис Мірошниченко, півзахисник Максим Третьяков та нападник Денис Безбородько.

Історія взаємин

«Шахтар» був сильнішим у 16 із 18 поєдинків з олександрійцями в чемпіонаті, ще по разові фіксувались інші результати. Сумарна різниця м’ячів: 36–12. «Гірники» завжди везли з Олександрії очки: 9 матчів, 8 перемог та 1 нічия.

Попередня зустріч у чемпіонаті

Суперники грали в Харкові за 5 турів до кінця сезону. «Шахтарю» вдалося швидко повести в рахунку: на 4-й хвилині Хочолава продавив Банаду після подачі корнера від Патріка й точно пробив головою. Трохи згодом Мораес не влучив у площину з передачі Тайсона. «Олександрія» ще в першому таймі відновила рівність: Банада замкнув навіс Гречишкіна. А по перерві «оранжево-чорні» втиснули опонентів до їхнього штрафного, і на 59-й хвилині ще один кутовий у виконанні Патріка виявився результативним. Удар Мораеса з другого поверху забезпечив команді важливі 3 очки на шляху до чемпіонства.