24 квітня 2019 р. 18:30
НСК Олімпійський

24 квітня, Київ, НСК «Олімпійський», 18:30
Пряма трансляція на телеканалі 2+2

Для обох суперників це важливий поєдинок у боротьбі за золото. «Оранжево-чорні» мають 7 очок переваги і вже в середу можуть її розвинути, тоді як «Динамо» потрібна тільки перемога, аби на повну силу вклинитися в чемпіонські перегони.

У попередньому турі «Шахтар» упевнено впорався в Харкові із «Зорею» (3:0) завдяки голам Коваленка, Кайоде та Майкона. Алан Патрік і Жуніор Мораес, що були відсутні в тій грі, вже готові допомогти команді. За кілька днів до класико за індивідуальною програмою працювали лише Максим Малишев та Андрій Тотовицький.

Інформація щодо квитків

Зовсім нещодавно опоненти сходились у чвертьфіналі Кубка України. Напружене протистояння завершилося внічию 1:1, а в серії пенальті успішнішими виявились «гірники».

Уже 8 турів поспіль жоден з клубів УПЛ не є для «Динамо» перепоною. Як і «Шахтар», підопічні Олександра Хацкевича розпочали переможну серію ще в грудні («Чорноморець», «Карпати»), а 2019 року послідовно домагалися максимального результату 6 разів («Зоря», «Десна», «Арсенал-Київ», «Олімпік», «Зоря», «Маріуполь»).

Попередній матч через дискваліфікації пропустили Тамаш Кадар, Томаш Кендзьора, Віталій Буяльський, Микола Шапаренко й Денис Гармаш. Усі, крім останнього, можуть грати в середу. У Маріуполі за першу команду «Динамо» дебютував 20-річний захисник Денис Попов, а новачок Карлос де Пена провів 90 хвилин на лаві запасних, проте відзначився голом у нещодавньому спарингу киян із «Ворсклою».

У 59 поєдинках чемпіонату в «Шахтаря» 20 перемог, 15 нічиїх і 24 поразки. Різниця м’ячів: 69–76. На полі «Динамо» «гірники» брали гору 7 разів, попередній – 2 роки тому (21 квітня 2017-го, 1:0).

Остання зустріч у чемпіонаті

3 листопада в Харкові «Шахтар» поступався в першому таймі й двічі забив у другому. До перерви гарні шанси мали Вербич, Патрік та Мораес, а на 44-й хвилині Шапаренко завдав влучного удару після подачі Піварича. Рахунок став рівним на 54-й хвилині (Тайсон вийшов на Бойка, обіграв його й асистував Мораесу) і протримався геть до кінця. Уже в компенсований час Коваленко завдав чудового удару та забезпечив «гірникам» перемогу – 2:1.